Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Evlerde endişeli bekleyiş

Irak'ın Musul kentinde Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından rehin alınan 28 Türk şoförün aileleri endişeyle bekliyor. Şanlıurfalı şoför Vehbi Demir'in 4 çocuğundan 13 yaşındaki Salih ve 9 yaşındaki Ali babalarının yolunu gözlüyor. Vehbi Demir'in gözü yaşlı annesi Yaze Demir, Arapça konuşarak "Oğlumun iki eşi ve 4 çocuğu var. Gelinlerim kocasız, torunlarım babasız kalmasın. Allah onu bize bağışlasın" dedi. Baba Halaf Demir de oğluyla telefonla görüştüğünü, bir an önce oğluna kavuşmayı beklediğini söyledi. Urfalı şoförlerden Ahmet Felhan'ın evinde de aynı acı yaşanıyor. Ağabey Faysal Felhan, "Belirli zamanlarda telefonla görüşebiliyoruz. Perişan olduk. 4 çocuğu var. Serbest bırakılması için Başbakanımızdan ve Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyoruz" diye konuştu.

İKİ ÇOCUĞU DA KAÇIRILDI
Şoföriki kardeş Servet Karakan ve Selahattin Karakan'ın Şırnak'ın Silopi ilçesi Doruklu köyündeki annesi Hüsniye Karakan, "İki çocuğum da ellerinde. Onlar sadece ekmek parası için Irak'a gitti" diye gözyaşı döktü.

BABA-OĞUL REHİNLER
Aynı köyden Nihal Şimşek ise oğlu Özgür Şimşek ve kocası Ramazan Şimşek'in IŞİD'in elinde olduğunu belirterek, gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlerde endişeli bekleyiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN