Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Verilmiş ne kadar yer varsa geri alın

Erdoğan, belediye başkanlarına çağrı yaparak 'hizmet maskesinde taşeron örgüt' olarak nitelendirdiği paralel yapıya verilen yerlerin, hukuk çerçevesinde geri alınmasını istedi

Giriş Tarihi: 12.6.2014
Partisinin "Belediye Başkanları ile İstişare Toplantısı"nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan önemli mesajlar verdi:
HİZMET MASKESİNDE TAŞERON ÖRGÜT: Hizmet kuruluşu maskesi altında 35-40 yıldır bu topraklardan beslenen, bu toprakların emeğinden, alınterinden, bu toprakların evlatlarının aklından, ekmeğinden beslenen bir örgüt, Türkiye'ye yönelik saldırının taşeronu olmuş, Türkiye'ye en büyük ihaneti yapmıştır.
TABAN İLE AYNI KIBLEYE YÖNELMİYOR: Sizden bunu özellikle de istiyorum. Bakın, yerelde bu örgütün mensupları neye alet olduklarını bilmiyor olabilirler. Ama örgütün tepesi ile tabanı aynı istikamete bakmıyor. Hatta aynı kıbleye bile yönelmiyor. Taban doğru istikamete bakarken, tepe yönetimi çok farklı istikametlerde ikbal arıyor. Türkiye'nin milli kurumlarına, milli değerlerine, milli projelerine açık açık taarruz ettiler.
MİT MÜSTEŞARI İLE DERDİN NE?: Güya hedefi 'hizmet' olan, hedefi 'eğitim' olan bu örgüt, Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Müsteşarı ile niye bu kadar ilgilenir? Sen cemaat misin, örgüt müsün? Polisler görevden alınıyor veya bir yerlere tayin ediliyor. Bakıyorsun ki bunlar yayın organlarında ertesi gün 'Filanca alındı, filanca yere sevk edildi'. Sen emniyet teşkilatının gölge bir yönetimi misin? Sana ne?
2450 DAVA AÇSALAR DÖNMEM: Benimle ilgili şu anda 245 dava açtılar. Duracak mıyız? Yola çıkarken söyledik. 'Biz kefeni giyerek bu yola çıktık.' 245 değil, 2 bin 450 tane de açsalar yine bu yolda devam edeceğiz. Ben belediye başkanlarımdan artık bunu istiyorum.
VERİLENLERİ ALIN: Onlara verilmiş ne kadar yer varsa, ne kadar bina varsa bunların hepsini hukuk içerisinde, demokrasi içerisinde tek tek geri almalısınız. Tek tek. Bu benim için ne denli bir sorumluluksa sizler için de aynı denli sorumluluktur. Bize afra tafra yapan, partimizde milletvekili seçilen veya belediye başkanı seçilen, ondan sonra partimizden istifa etmek suretiyle ayrılanlara karşı da herhangi bir iş takiplerinde, şunda bunda arkadaşlar gereken tavrı kendilerine koymalısınız. Bunlar sizin semtinize dahi uğrayamamalı. Malum bunların da işveren örgütleri var. Yıllar yılı biz bunların samimiyetlerine güvendik ve bu samimiyetin gereği olarak da biz de hukuk içerisinde gerekli destekleri kendilerine verdik. Ama bundan sonraki süreçte bunlar asla bizden bu istikamette de destek görmemeli.
PENSİLVANYA CHP'YE DE SENARYO YAZIYOR: 30 Mart'ta gittiler CHP ile MHP ile BDP ile ittifak yaptılar. Aynı paslaşma şu anda devam ediyor. CHP Genel Müdürü Pensilvanya'nın eline tutuşturduğu iftira malzemesini, utanmadan, yüzü kızarmadan kürsülerde papağan gibi tekrar ediyor. Pensilvanya sadece dizilere değil CHP'ye, MHP'ye de senaryo yazıyor. Bu senaryolarla hala bunları oynatıyor.
BENDEKİ BAYRAK SEVGİSİNİN ZERRESİ SENDE YOK: Hakkari'ye miting yapmaya gittiklerinde bayrak diye bir meseleleri yoktu. Hakkari'de o meydana toplananların elinde niye Türk bayrağı yoktu, Ey Kılıçdaroğlu? Hani senin bayrak sevgin? Sende yürek yok, yürek. Sende yürek olsa o bayrağı orada dalgalandırırdın. Şimdi utanmadan sıkılmadan Diyarbakır'daki bayrağı benim indirdiğimi söyleyecek kadar alçalıyor. Bendeki bayrak sevgisinin zerresi sende olamaz.

'KÜRT KARDEŞLERİM İTİRAZI YÜKSELTECEK'
ONUR YOK: Terör örgütü ve HDP, çocukların, gençlerin arkasına saklanarak, hanım kardeşlerimizin arkasına saklanmak suretiyle kendisine güç devşirmeye çalışıyorlar. Bunlarda onur, karakter yok. Bunlarda karakter olsa o çocukların arkasına saklanmazlar. O çocukları öne sürmezler. Onların yüzlerinde maskelerle onları kullanmazlar. O hanım kardeşlerimizi öne sürmek suretiyle biliyorlar ki bu milletin evladı Mehmetçik o kadına dipçik sallamaz, onun üzerine gitmez, bunu da kullanmak istiyorlar. Sen gel niye kadını kullanıyorsun? Niye o çocukları kullanıyorsun? İşte bunların ne durumda olduklarını göstermesi bakımından bunlar çok önemli. O kadar zavallılar ki işte şimdi MHP'den CHP'den paralel yapıdan, onların fırsatçılığından medet umar hale geldiler.
ÇÖZÜME DEVAM: Bölgeye kurmaya çalıştıkları tek parti zulmu daha kurulmadan çatırdamaya başladı. Allah'ın izniyle benim oradaki Kürt kardeşlerim bu kan emici vampirlere itirazını daha da yükseltecek. Ben buna inanıyorum. Kendilerine acıdan, kandan başka bir şey getirmeyen bu HDP'ye bu terör örgütüne benim oradaki kardeşlerim inşallah 'dur' diyecek. Ne yaparlarsa yapsınlar, biz de çözümden kardeşlikten vazgeçmeyeceğiz.

BAYRAK SEVGİMİZİ KİMSE ÖLÇEMEZ
BAHÇELİ SİVAS'IN DOĞUSUNA GEÇ: MHP Genel Başkanı, Genelkurmay Başkanı'nın istifasını istiyor. Sen ne zamandan beri cumhurbaşkanı oldun, istifa istemeye başladın. Sen önce Sivas'tan öteye gitmesini öğren. Orası vatan toprakları değil mi? Orada Türk bayrağı dalgalanmıyor mu?
BAYRAK İSTİSMARINA IZIN VERMEYİZ: Ankara'da bayrak yakacaksın, Hakkari'de bayrağı saklayacaksın, hiç gitmediğin, gidemediğin Diyarbakır'da bayrağa saldırı olunca akbabalar gibi üzerine atlayacaksın. Bunu kimseye yutturamazsınız. Türk bayrağını hiç kimseye hiçbir gruba istismar malzemesi yaptırmayız. Ne CHP, ne de MHP bizim bayrak sevgimizi, bayrak aşkımızı ölçecek kalibreye, kaliteye sahip değildir. Biz bayrağımızı sevdiğimiz için 780 bin kilometrekarenin tamamında varız.

SEÇİM ÇALIŞMASINA ŞİMDİDEN BAŞLAYIN
10 AĞUSTOS UYARISI: Aday tespiti konusunda son aşamaya girdik. Herhangi bir değişiklik olursa bu değişikliğin AK Parti'yi de Türkiye'yi de daha da güçlendirecek bir değişiklik olacağından hiçbir şüpheniz olmasın. İkincisi hiçbir rehavete kapılmadan şimdiden 10 Ağustos'un çalışmalarına başlamalıyız. Cumhurbaşkanı adayımız kim olursa olsun, paralel yapıyla mücadele, çözüm süreci sürecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Verilmiş ne kadar yer varsa geri alın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN