'Pensilvanya uyduları'

Başbakan Erdoğan Artvin'den muhalefete yüklendi: "Onların gündeminde istismar, fırsatçılık, tahrik var. Pensilvanya'nın yörüngesinden çıkamıyorlar"

Başbakan Tayyip Erdoğan, Artvin'den muhalefete yüklenerek "Pensilvanya'nın yörüngesinden çıkamıyorlar" dedi. Erdoğan Artvin'de eğitimden sağlığa spordan altyapıya kadar 33 eserin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:

10 AĞUSTOS'TA BİR DERS DAHA ALACAKLAR: "Şu anda HDP Doğu ve Güneydoğu'da tahrikler yapıyor. Bunlardan, CHP ve MHP beslenmek istiyor. Dışarıdan Pensilvanya ve onun medyası da destek veriyor. Bizim gündemimizde dünyanın en büyük havalimanını inşa etmek, kendi helikopterimizi imal ve ihraç etmek varken onların gündeminde istismar, fırsatçılık, tahrik var. Bayrak üzerinden Musul'daki hassas hadise üzerinden siyaset var. Muhalefetin kalibresi Türkiye'nin ufkunu yakalayamıyor. Pensilvanya'nın yörüngesinden çıkamayan bu muhalefete sizler 30 Mart'ta büyük ders verdiniz. Belli ki mesajı almadılar. Ama 10 Ağustos'ta milletim yeniden sandığa gidecek. Milletim 12 yılda 8 kere bunlara ders verdi. İnşallah 10 Ağustos'ta bir kez daha ders verecek."

BAYRAK İSTİSMAR ARACI OLAMAZ:
"Ne CHP'si, ne MHP'si Sivas'tan öte gidemediler. Hepimiz bu vatan toprağı üzerine ay yıldızlı bayrağın altında biriz beraberiz birlikte Türkiye'yiz. Etnik kökeni öne çıkarırsanız, diğerlerini yok sayarsanız. Tahkir ederseniz, bilesiniz ki sizi de tahkir ederler. Aramıza fitnenin girmesine müsaade etmeyeceğiz, tahriklere aldanmayacağız, o tezgahlara düşmeyeceğiz. Bu milletin kutsal değerleri, bayrak gibi devletin milletin birliği gibi konular asla istismar amacı olamaz."

HAVADA DURAN ÇATI ARIYORLAR: Ne diyorlar çatı. Çatı adayı arıyorlarmış, Allah aşkına temeli olmayanın çatısı olur mu? Şu Kaçkar Dağı'na bakın. Temelsiz mi duruyor havada mı duruyor? İşte bunlar havada duran çatı arıyorlar. Olsa olsa bunlardan ancak paraşütçü olur. Temeli tabanı kaynağı olmayan, çatı kurmaya çalışıyorlar. Bu ülkenin temeli de var, çatısı da var. Bu da AK Parti. Allah'ın izniyle tüm Türkiye'yi kucaklayan cumhurbaşkanı adayımızla 10 Ağustos'a gireceğiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Pensilvanya uyduları'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN