Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Başbakanımız, kimseyi teröristlere yedirmez'

Irak'ta alıkonulan konsolosluk çalışanı Mesut Taşkıran'ın nişanlısı Hazal bir yandan düğün hazırlıklarını yapıyor bir yandan da sevdiğine kavuşacağı günü sabırla bekliyor. Ailelerin Başbakan'a olan güveni tam

Giriş Tarihi: 18.6.2014
Irak'ta alıkonulan konsolosluk görevlilerinden Mesut Taşkıran'ın, evlenmek için gün saydığı nişanlısı Hazal Çağlar (26), düğün hazırlıklarına devam ediyor.

DIŞİŞLERİ BİLGİ VERİYOR

Kırşehir Mucur'da Recep- Hacer Çağlar çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan ve 8 ay önce Taşkıran ile nişanlanan Hazal Çağlar, "Devletimiz, güçlü bir devlet. Kararlı bir başbakanımız var. Allah'ın izniyle Başbakanımızın gayretleriyle sağ salim dönecekler. Dışişleri Bakanlığı görevlileri arayıp, bilgilendiriyor. Sağlıklarının ve durumlarının iyi olduğunu, Türkiye ile irtibat kurduklarını biliyorum. Onun için de kalbim ferah. Ramazan Bayramı sonrasında düğün yapacağız. Günümü, TV karşısında oradan gelecek haberleri bekleyerek değil, kuracağımız mutlu yuvanın çeyizinin hazırlıkları ile sürdürüyorum. Hiç tereddüdüm yok" dedi. Bu arada, alıkonulanlar arasında yer alan en küçük rehine olan 9 aylık Ecrin Ela bebeğin babası Emin Ercan ile Mesut Taşkıran'ın kuzen oldukları ortaya çıktı. Emin Ercan'ın babası Nevzat Ercan ile Mesut Taşkıran'ın babası Recep Taşkıran da çocuklarını endişe duymadan sabırla beklediklerini söyledi. Nevzat Ercan, "Konsolosluğa yapılan baskından 3-5 saat önce, görüntülü telefonla oğlum, gelinim ve torunumu görmüştüm. Torunum Ecrin Ela gülüp, eğleniyordu. Zerre kadar endişem yok, gönlümüz rahat. Onların bırakılması için Güvenli bir ortam bekleniyor diye düşünüyorum" diye konuştu. Öte yandan Emin Ercan'ın 24 Mayıs'ta Musul Başkonsolosluğu'nun konvoyundaki araçlara düzenlenen bombalı saldırı anında o araçların birinde olduğu ve yara almadan kurtulduğu belirtildi.

ELA'NIN BABASI İLE MESUT KUZEN ÇIKTI
Dün bu sayfada hikayesini konu ettiğimiz Konsolosluğun maskotu olan 9 aylık Ela'nın babası ile Hazal'ın nişanlısı Mesut Taşkıran kuzen çıktı. İki kuzenin babaları (aşağıda) endişe duymadan çocuklarının dönmesini sabırla beklediklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Başbakanımız, kimseyi teröristlere yedirmez'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN