Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'CHP solu bize bıraktı'

Giriş Tarihi: 18.6.2014
CHP ve MHP'nin 'Çatı adayı' Cumhurbaşkanlığı adaylığı HDP'ye rota değiştirtti. HDP, Ekmeleddin İhsanoğlu'na karşılık daha güçlü aday için listesini güncelleme kararı aldı. Konu HDP'nin grup toplantısına da damgasını vurdu. HDP Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü, İhsanoğlu'nun aday gösterilmesini, "Asıl mesele ABD'nin onayını elde etmekle ilgili. Allah selamet versin, yolunuz açık olsun" dedi. HDP Eşbaşkanı Sebahat Tuncel ise adaylarını 22 Haziran'daki yapılacak kongrede ya da hemen akabinde açıklayacaklarını söyledi. 'Çatı aday' için ise Tuncel, "CHP sağdan yol açarak solu bize bırakıyor. Üçüncü cephe adayı mümkün" diye konuştu.

"ÇATICILAR BİZİ ŞAŞIRTTI"
Hasip Kaplan da, CHP'nin Türk-İslam sentezi, muhafazakâr bir aday göstermesini beklemediklerini belirterek, "Açıkçası çatıcılar bizi şaşırttı. İşimizi kolaylaştırdı, hedefimizi büyüttü" diye konuştu.

HDP'NİN BAŞINA DEMİRTAŞ
HDP'nin Eşbaşkan adayları BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ oldu. İki ismin adaylığının bugün düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanması bekleniyor. Daha önce ertelenen BDP kongresi de 11 Temmuz'da yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'CHP solu bize bıraktı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN