CHP'de yeni adaya Deniz Baykal engel olmuş!

Ekmeleddin İhsanoğlu’nun çatı aday olarak belirlenmesi CHP’de çatlağa neden oldu.

Giriş Tarihi: 18.6.2014 13:57
İhsanoğlu isminden rahatsız olan eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da aralarında bulunduğu 15 milletvekili, TBMM'deki CHP Grup Toplantısı'na katılmadı. "İhsanoğlu, CHP'nin adayı olamaz" görüşünde birleşen milletvekilleri, durum değerlendirmesi yapmak üzere alternatif toplantıda buluştu.

'ULUSALCI' VE 'SOL' İTTİFAKI


Habertürk'ten Düzgün Karadaş'ın haberine göre; Baykal'a yakınlığı ile bilinen milletvekillerinin tamamına yakınının hazır bulunduğu toplantıya, "ulusalcı" olarak bilinen Dilek Akagün Yılmaz, Tanju Özcan, Süheyl Batum, Ali Rıza Öztürk'ün yanı sıra, sol kanadın önde gelen isimlerinden Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün ile Adana Milletvekili Ümit Özgümüş'ün de katılması dikkat çekti.

4 AŞAMALI YOL HARİTASI


Milletvekilleri, dört aşamalı bir planın hayata geçirilmesini talep etti. 1- Kılıçdaroğlu ile görüşülerek İhsanoğlu'nun adaylığını gözden geçirmesi talep edilsin. 2- İhsanoğlu'nun adaylığına sert eleştirilerin yöneltildiği bir deklarasyon yayımlansın. 3- Olağanüstü kurultay çağrısı yapılsın, Cumhurbaşkanı adayı kurultayda belirlensin. 4- Gerekirse çatı adayına karşı alternatif aday çıkarılsın.

'FATURASI OLACAKTIR'


Baykal, milletvekillerini tek tek dinledi ve "Tepkimizi ortaya koyabiliriz. Ancak ne benim, ne de başkasının alternatif aday olarak çıkarılması doğru. Yapılan işlem yanlıştır. Elbette bunun bir siyasi faturası olacaktır. Faturanın kime kesileceği seçimden sonra görülecektir" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP'de yeni adaya Deniz Baykal engel olmuş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN