Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'İhsanoğlu Türkiye için şans'

Giriş Tarihi: 18.6.2014
MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP ile birlikte Cumhurbaşkanı adayı olarak sundukları Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Türkiye için şans olduğunu söyledi. Partisinin grup toplantısına katılan Bahçeli, şu mesajları verdi:
MİLLETİN ESERİ : Sayın İhsanoğlu'nun adaylığı; farklı toplumsal kesimlerin, değişik siyasi aktörlerin fikir birliğiyle, kurulan diyaloglarla, çok derinlikli sürdürülen görüşmelerle somutlaşmış olup milletimizin eseridir. Herhangi bir siyasi bunalıma düşmeden, çalkantı ve kör dövüşüne kapı aralamadan Cumhurbaşkanı Seçimi'nin olgunluk ve yüksek katılımla gerçekleşmesi en samimi dileğimizdir.
İHSANOĞLU'NA ÖVGÜ: Ortadoğu ve İslam ülkelerini çok iyi tanıyan, bu alanda uzmanlaşan Sayın İhsanoğlu'nun; bölgesel sorunların inanılmaz oranda fazlalaştığı bir dönemde Cumhurbaşkanı olması Türkiye için bir şans olup hepimizi sevindirecektir.
TÜRKMENLER TEHLİKEDE: Musul, Kerkük, Telafer ve Tuzhurmatu'da Türkmenlerin can ve mal güvenliği neredeyse kalmamıştır. IŞİD mezhepçi bir körlükle Musul ve özellikle Telafer ve Tuzhurmatu'da Şii Türkmenlere kan kusturmaktadır. Irak Türkmenleri çaresiz, savunmasız ve sahipsizdir. Kan gölüne dönen Irak'tan her gün Türkmenlerle ilgili korkunç katliam haberleri gelmektedir. IŞİD'in Telafer'i ele geçirdiği gün, Irak polisinin 60 Türkmen'i acımasızca öldürmesi hepimizin yüreğini dağlamıştır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İhsanoğlu Türkiye için şans'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN