'Kurgulayanlar içeriye girdiğinde bitecek'

'Balyoz'da tahliye olanlar arasına, davanın 1 numaralı sanığı emekli orgenaral Çetin Doğan da eklendi. Doğan çıkışta, "Bu dava ancak kurgulayanlar içeriye girdikten sonra bitecek" dedi.

Giriş Tarihi: 19.6.2014 21:19
'Balyoz' planı davası sanıklarından eski 1. Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesinin kararı doğrultusunda Silivri Cezaevi'nden tahliye edildi.

Doğan cezaevi dışında açıklamalarda bulundu.

"Bu dava ancak kurgulayanlar içeriye girdikten sonra bitecek" diyen Doğan, "Kin ve nefret duygularından değil, bir daha masum insanlara karşı tertip ve kumpaslar kurmamaları için" şeklinde konuştu.


"Ben darbeci değilim, Mustafa Kemal'in askeriyim. 'Ben Atatürk devrimcisiyim' demiştim, yine aynı duruştayız ve yolumuza devam edeceğiz" diyen Doğan şunları söyledi:

"5 yaş günümü parmaklıklar ardında geçirdim. Bundan sonra adalet yerini buldu diyerek neşe içerinde olduğumuzu söleyemek zor. Kayıplarımız oldu, üzüntü ve hüzün içerisindeyiz. Aslında kendi çektiğimiz acılardan daha fazla, bizi sevenlerin çektiklerinden daha fazla ızdırap duyduk..."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kurgulayanlar içeriye girdiğinde bitecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN