Somalı madencilerin maaşları yattı

Giriş Tarihi: 19.6.2014 14:31

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen ve 301 maden işçisinin yaşamını yitirdiği maden faciasının ardından maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle iki gün boyunca eylem yapan işçiler, dün gece itibariyle maaşlarını almaya başladı.

Maaşların yattığını duyan madenciler sabah saatlerinde banka önlerinde kuyruklar oluşturdu. İşçiler maaşlarının yatmasından dolayı büyük mutluluk yaşadıklarını söyledi. İşçiler genel olarak maaşlarının eksik yatırılmadığını söyledi. Ancak bazı işçiler, ayı tam çıkardıklarında prim aldıklarını, iş yerinin sadece o primleri yatırmadığını ve bundan dolayı maaşlarının az olduğunu iddia etti.

Maden işçileri maaşlarını alamadıkları için iki gün boyunca Cengiz Topel Meydanı'nda eylem yapmış, İzmir-Bergama karayolunu trafiğe kapatmıştı. Daha sonra Soma Kömür İşletmeleri yöneticilerinden Haluk Evinç ile birlikte Manisa Valisi Erdoğan Bektaş ve Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, işçilerle görüşme yapmış ve maaşların Cuma günü yatacağı söylenmişti. 6 bine yakın işçinin çalıştığı Soma Kömür İşletmeleri, işçilerin hak edişlerini dün gece hesaplarına yatırdı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Somalı madencilerin maaşları yattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN