Fethullah Gülen'e mahkeme şoku!

Yeşil pasaportu iptal edilen Fethullah Gülen, mahkeme kanalıyla pasaportunun iadesini istedi ama, talebi kabul edilmedi.

Giriş Tarihi: 20.6.2014 09:31 Güncelleme Tarihi: 20.6.2014 14:02
1990 yılında usulsüz yöntemlerle aldığı yeşil pasaportu iptal edilen Fethullah Gülen'in yeni taktiği tutmadı. Pasaportun iadesi için yargıya başvuran Gülen'in talebi reddedildi. Mahkeme, Erzurum Valiliği'nin iptal kararını haklı buldu.

Mahkemeden, ABD'nin Pensilvanya eyaletinde yaşayan Fethullah Gülen'e ret… Erzurum Valiliği, Gülen'in 1990 yılından beri kullandığı hususi damgalı yeşil pasaportun usulsüz yöntemlerle alındığını tespit edince iptal etmişti. Fethullah Gülen'in Ankara'da bulunan avukatları pasaportun iadesi için yargıya başvurdu. Ancak mahkeme iptal kararını haklı bularak talebi reddetti.

Fethullah Gülen in saray gibi villası

DOSYASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR


Fethullah Gülen'in yeşil pasaport almasının yasal dayanağı olan 07 Kasım 1990 tarih ve 39548 sayılı yazının içeriğinin özlük dosyasının içeriğine uymadığı ve gerçeği yansıtmadığı Diyanet İşleri Başkanlığı'nca tespit edilmişti. Müfettişlerce yapılan inceleme neticesinde 5682 sayılı Pasaport Kanunu'nun Ek-4'üncü maddesine göre yeşil pasaport alması şeklindeki idari işlemin baştan itibaren yok hükmünde olduğu, bu nedenle Pasaport ve Güvenli Belge Daire Başkanlığınca ilgilinin zaten yok hükmünde olan pasaportunun iptali ile ilgili gerekli işlemlerin yapılması gerektiği kanaatine varılmış, Erzurum Valiliği tarafından iptal edilmişti.

Kaynak: Akşam


manset.TitleShort


manset.TitleShort


manset.TitleShortmanset.TitleShort
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen'e mahkeme şoku!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN