Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Askeri Yargıtay'daki paralel şantajı anlattı

Giriş Tarihi: 21.6.2014

Paralel yapı mağduru Hava Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, ihbarcı bir Yargıtay üyesinin mektubunu paylaştı. İhbarcı, Askeri Yargıtay'daki cemaat yapılanmasının oyunlarını anlatıyor

Paralel yapının Kayseri'de silahlı kuvvetler içindeki faaliyetlerini ortaya çıkardıktan sonra hakkında 10'a yakın dava açılan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcısı Hava Hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, Sincan F Tipi Cezaevi'nde çarpıcı açıklamalar yaptı. Üçok, bir ihbarcı Yargıtay üyesinin pişmanlık mektubunu da paylaştı. Mektuba göre, paralelciler istedikleri kararlara imza atmayan üyelere şantaj yaptı, hatta bir üye mahrem fotoğrafları çekilip tehdit edildi.

'UTANARAK TANIK OLDUM'
S.G.S. imzası ile cezaevindeki Ahmet Zeki Üçok'a gönderilen mektup, Askeri Yargıtay'daki cemaat yapılanmasını gözler önüne serdi. İhbarcı, sisteme hıncı olan Askeri Yargıtay üyelerinin T.Ö. başkanlığında bir araya geldiğini, M. A. U.,S. P., R. İ. ve Ş.Y.'nin ise korktukları için onlarla ortak hareket ettiğini savundu ve şunları anlattı: "Yargılandığınız dairede ikna turları ile aleyhinize dünyanın en suçlu insanı imajını oluşturdular. Akabinde kendilerine uymayanların başına olumsuz şeyler gelecek şekilde tezgahlar kurdular. Askeri Yargıtay bırakın adalet dağıtmayı, bizzat senaryo yazarak kendi düşüncelerinden olmayanları tasfiye etmek için iftira mercii haline geldi." İhbarcı, "Temizlikçi kadınla bile yatan Askeri Yargıtay Üyesi M. A. U.'ya gözlerimin önünde yapılan santaj ile nasıl sizin aleyhinize ateşli bir savunucu haline geldiğini utanarak izledim" diye de ekledi.

TSK İÇİNDEKİ YAPI TAŞLARI

Ahmet Zeki Üçok'un evrakta sahtecilik suçundan yargılanmasını cemaatçi örgütün planladığını belirten ihbarcı, "Kurmay Albay B. Ç., Genelkurmay Adli Müşaviri M. K.'nin yapılanmadaki en önemli yardımcısıdır. Temyiz dosyası geldiğinde cemaatçi yapının adamları Albay M. A. U. , Albay H. Z., Albay S. P., Albay Z.Y., Albay A. D., Albay Ö. E., A. H. A., Albay R. İ., Albay Y. T. Ç., Albay Y. S., Albay A. Ö. görevlendirilecek ve mahkûm olmanız sağlanacak. Bu isimler cemaatçi yapılanmanın TSK'daki temel taşları" dedi.

UYDURMA SORUŞTURMALAR
İhbarcı mektubunda, Genelkurmay Adli Müşaviri M.K. için şöyle diyor: "Tasfiye etmek istedikleri üyeler ve askeri hâkimler hakkında uydurma soruşturmalar açar. İzmir casusluk ve fuhuş iddianamesinde mağdur olarak yer alan üyeler hakkında Cumhuriyet Savcılığı tarafından bilgi için gönderilen yazı onun tarafından suç duyurusu şeklinde Askeri Yargıtay'a gönderilmiştir."

20 PARALEL YARGIÇ VAR
Askeri Yargıtay'da 20 kadar cemaat üyesi yargıç olduğunu belirten Üçok, bunların da sivil Yargıtay'daki 160 paralelci gibi blok halinde hareket ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Askeri Yargıtay'daki paralel şantajı anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN