Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AB büyükelçilerine Paralel Yapı uyarısı

Başbakan Erdoğan, AB büyükelçilerini "Paralel Yapı eğitim ve yardım cemaati değildir, kirli işlerde kullanılan bir taşerondur" diyerek uyardı

Giriş Tarihi: 25.6.2014
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün Avrupa Birliği ülkelerinin büyükelçilerine yemek verdi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şu mesajları verdi:
PARALEL YAPI HUKUKSUZ İŞLER YAPTI: Bu yapı, yoğunlukla polis ve yargı içinde örgütlenmiş. Sınavlara müdahale ederek, karalama ve iftiraya başvurarak, devletin en kritik yerlerini ele geçirmeye çalıştıklarını, savcı ve hâkim kimliği altında çok ciddi hukuksuz işlemler yaptıklarını net olarak görüyoruz. Binlerce kişinin telefonunun hukuksuz ve keyfi dinlendiği görüldü. Bunların depolandığı ve şantaj için kullanıldığı anlaşıldı. Umutsuz muhalefet partilerini de kullanarak demokrasiye karşı bir savaş başlattılar. 17 ve 25 Aralık'ta buna karşı dik durduk.
KİRLİ BİR TAŞERON: Örgüte karşı hukuk içinde yoğun mücadelenin hazırlıkları yapılıyor. Finansal kaynakları tükeniyor. Halk nezdindeki itibarı tükendi. Bu örgütün eğitim ve yardımlaşma cemaati olmadığını, uluslararası siyasetten, istihbarata kadar son derece kirli işlerde kullanılan bir taşeron olduğunu hatırlatmak isterim. Batı'da hükümetimizin hem El Kaideci hem İrancı olduğu propagandasını yayıyorlar. El Kaidecilik ile İrancılık yan yana gelemez.
YENİ DÖNEM BAŞLIYOR: Gönül isterdi ki Türkiye Başkanlık sistemine geçebilsin ancak Anayasayı değiştirmek mümkün olmadı. Bu yeni sistemin de Türkiye'de başarıyla uygulanacağını düşünüyor, istikrar ve güveni daha da artıracağına inanıyoruz.
IRAK'TA HAKLI ÇIKTIK: Irak'ta giderek derinleşen gerginlikler konusunda ısrarlı uyarılarımız dikkate alınmadı. Haklı çıkmış olmaktan üzüntü duyuyoruz. Başbakan Maliki'nin bu denli şımartılmış olması maalesef bu günleri getirmiştir. Tek çıkış yolu Irak'ta bir koalisyon hükümetinin oluşturulması.
SURİYE'YE GEÇİŞ: Ülkemiz yabancı savaşçıların Suriye'ye geçişlerine transit ülke olarak kullanılmaya çalışılıyor. Geçişleri engellemek için önlem alıyoruz. 5 bin 300 kişiye ülkemize giriş yasağı konuldu.
SİSİ'YE TEBRİKE GEREK YOK: Mısır'da Sisi darbe yaptıktan sonra sözde seçimle Cumhurbaşkanı oldu. Böyle bir tebriğin bizce anlamı yoktur. Çünkü biz darbe yönetimini tebrik edemeyiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB büyükelçilerine Paralel Yapı uyarısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN