Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den 9 üyelik için 27 aday

AK Parti, 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'na 9 üyelik için 27 isim bildirdi; CHP'nin 5 üyesine ise itiraz etti

Giriş Tarihi: 27.6.2014
AK Parti, 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'na üye isimlerini bildirdi. AK Parti 9 üyelik için 27 isim bildirirken CHP'nin Meclis Başkanlığı'na bildirdiği isimlerden 5'ine ise itiraz etti. AK Parti'nin belirlediği vekiller şunları: Fahrettin Poyraz, Şuay Alpay, Mustafa Akış, Mehmet Altay, İlknur İnceöz, Hakan Çavuşoğlu, İsmet Su, Kemal Şerbetçioğlu, Mehmet Daniş, Bilal Uçar, Adem Yeşildal, Recep Özel, Doğan Kubat, Yılmaz Tunç, Hamza Dağ, Muzaffer Aslan, Kerim Özkul, Harun Tüfekçi, Ebubekir Gizligider, Murat Göktürk, Ali İhsan Yavuz, Hilmi Bilgin, Yusuf Başer, Naci Bostancı, Fatih Şahin, Ramazan Can ve Hakkı Köylü.

5 CHP'Lİ İSME İTİRAZ

AK Parti, Meclis Başkanlığı'na yaptığı başvuruda ise CHP'nin Soruşturma Komisyonu için bildirdiği isimlerden beşine itiraz etti. Meclis soruşturma önergesini veren ya da soruşturma konusuyla ilgili Meclis içinde veya dışında görüş açıklayan milletvekillerinin komisyona üye olamayacaklarına dikkat çekilen başvuruda CHP'nin bildirdiği isimler arasındaki Oğuz Oyan, Emre Köprülü, İdris Yıldız, Turgut Dibek ve Haluk Eyidoğan'ın komisyon üyeliklerine itiraz etti. İtirazda, söz konusu CHP'li isimlerin konuya ilişkin açıklamaları yer alırken, CHP'nin soruşturma önergesinde ise Haluk Eyidoğan'ın imzasının bulunduğu vurgulandı. Öte yandan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, AK Parti'nin bildirdiği isimlere itiraz etmeyeceklerini, komisyonun bir an önce kurulmasını istediklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den 9 üyelik için 27 aday
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN