Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan: 12 yıllık hayalimdi

Giriş Tarihi: 27.6.2014 17:19

Başbakan Erdoğan, THY Bakım-Onarım Merkezi açılışında yaptığı konuşmada 12 yıldır hayalini kurduğu şeyi açıkladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye'nin birçok projesinin çeşitli girişimlerle engellenmeye çalışıldığını belirterek, "Türkiye'nin böğrüne saplanmak istenen bu hançeri dimdik durarak engellememiş olsaydık bugün halimiz, çevremizde örneğini gördüğümüz diğer ülkelerden farklı olmazdı. Mısır'da, Suriye'de, Ukrayna'da ne yapılmak isteniyorsa Türkiye için de uygulamaya konulacaktı. Her şeyi bilen ve gören o irade milletimizi, ülkemizi bir kez daha korudu uçurumun kenarında çevirdi" dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçe Havalimanı'nda Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Havacılık Bakım Onarım Merkezi (HABOM) açılışına katıldı.

Törende konuşan Başbakan Erdoğan, 550 milyon dolarlık bu yatırımın tüm finansmanının THY'nin kendi öz kaynakları ile karşılanmış olmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Projenin Sabiha Gökçen Havalimanı için de yeni bir açılım olacağını söyleyen Başbakan Erdoğan, "Toplam 3 bin 100 kişinin çalışacağı, yılda 500 milyon dolar ciro beklenen bu tesiste ülkemizin havacılık tarihinde yeni bir sayfa, yeni bir dönem açılmış oluyor. Bu tesisin hizmete girmesiyle Türkiye artık uçak bakım onarım pazarında da iddialı bir konuma yükseliyor. Artık İstanbul havacılık bakım onarım konusunda lider bir şehir haline geliyor. Türk Hava Yollarımızın da dünyanın en büyük 10 havayolu şirketinden biri haline gelmek için attığı adımları takdirle takip ediyorum. Türkiye'nin 2023 vizyonunun tamamlayıcı olarak gördüğüm bu atılımların diğer kurumlarımıza da örnek olacağına inanıyorum" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan: 12 yıllık hayalimdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN