Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK ve Başbakanlık'tan çifte tepki

Giriş Tarihi: 29.6.2014
içinde 40 paralelci paşanın bulunduğu haberine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün üzüntü belirten açıklamasının ardından TSK ve Başbakanlık'tan da açıklama geldi.

TSK: MAKSATLI DEDİKODU

Genelkurmay'ın açıklamasında 2 gün önce bir gazetenin manşetinde yer alan ve "TSK içinde paralel bir yapı olduğu" iddialarının hiçbir hukuki, insani ve vicdani dayanağının bulunmadığı belirtildi. "İleri sürülen iddiaları araştırmak ve gerekli idari/adli işlemleri yapabilmek için bugüne kadar resmi istihbarat makamlarından somut hukuki hiçbir bilgi ve belge TSK'ya ulaşmamıştır" denilen açıklamada şu ayrıca şu ifadelere yer verildi: "Somut bilgi ve belgeye dayanmayan dedikodu mahiyetindeki maksatlı haber ve yorumlar ile TSK'nın ve mensuplarının yıpratılmaması ve ayrışmalara neden olunmaması için ülkesini ve milletini seven, ülkemizin birlik ve beraberliğine sözde değil özde önem veren her vatandaşımız tarafından azami hassasiyet gösterilmesi gerekliliğine inanılmaktadır." Konuya ilişkin Başbakanlık da bir açıklama yayınlayarak haberi yalanladı.

BAŞBAKANLIK : ÖZEL EKİP KURMADIK
Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi: "TSK'ya sızma girişimleriyle alakalı bir günlük gazetede yayımlanan haber çerçevesinde, söz konusu girişimi araştırmak üzere Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla özel bir ekip oluşturulduğu iddiası gerçeği yansıtmamaktadır. Demokratik hukuk devleti olan ülkemizde, TSK da dahil olmak üzere resmi kurumlara yönelik her türlü gizli yapılanma girişimleri karşısında neler yapılacağı yasalarla belirlenmiştir. Devlet kurumlarının bu tür girişimlere karşı hukuk sınırları çerçevesinde gerekli hassasiyeti göstermekte olduğunun dikkate alınması, yanlış algıya yol açılmaması hususunda medya organlarının da daha titiz davranmalarında yarar görülmektedir." ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK ve Başbakanlık'tan çifte tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN