Erdoğan'ın adaylığını Sabah yazarları yorumladı

Türkiye, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na adaylığının açıklanmasına kilitlendi. Peki bundan sonra ne olacak? Erdoğan'ın adaylığı ne anlama geliyor? Türkiye'nin merak ettiği soruları SABAH yazarları cevapladı.

Giriş Tarihi: 1.7.2014 15:22 Güncelleme Tarihi: 1.7.2014 17:24
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın AK Parti'nin adayı olarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde yarışa girmesi tüm dengeleri değiştirdi. SABAH yazarları bundan sonra yaşanacakları yorumladı.

Mehmet Barlas – Sabah Gazetesi Başyazarı

Tayyip Erdoğan, nasıl bir cumhurbaşkanı olacağını konuşmasında çok açık biçimde anlattı. Birincisi, icraat alanına bakarsak, paralel yapıyla mücadele mutlaka devam edecek. Barış süreciyle ilgili gelişmeler hiç ara verilmeden devam edecek. Felsefi açıdan bakacak olursak, artık devlet ve hükümet ayrımı bitiyor. Cumhurbaşkanlığı, devletin halka karşı kullandığı bir araç, vesayet organı olmaktan çıkacak. Bir de çok önemlisi, siyaseti aşağılayanlar, cumhurbaşkanının siyaset dışı olmasını önerenler Tayyip Erdoğan tarafından çok açık biçimde kınandı. Tayyip Erdoğan, halka dayanan demokratik siyasetin yükseltilmesi konusunda uyarısını bir kez daha yaptı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'ın adaylığını Sabah yazarları yorumladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN