Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ekmeleddin İhsanoğlu korkaktır"

Bir nevi "İkinci Cumhuriyet" kuruluyor... Sabah Gazetesi Yazarı Rasim Ozan Kütahyalı A Haber'de yayınlanan Medya Dünyası programında 10 Ağustos'taki Köşk seçimini ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Köşk adaylığını bu sözlerle değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 2.7.2014 12:24 Güncelleme Tarihi: 2.7.2014 13:04
Kütahyalı bildiğimiz anlamda başbakanlık makamı bitmiştir yorumun yaparken, Ekmeleddin İhsanoğlu'nu aday gösteren CHP içinse "Atatürk ruhen CHP tarafından öldürülmüştür" dedi.

Rasim Ozan Kütahyalı şunları söyledi:

Türkiye yürütmenin başı anlamında Başbakanlık kurumuna veda ediyor. Yürütmenin başı anlamında Başbakanlık kurumu bitmiştir. 11 Ağustos'tan itibaren yürütmenin başı Başbakanlık olmayacaktır. Bugüne kadar anladığımız anlamda Başbakanlar bitmiştir. Başbakan deyince hükümeti yöneten, birçok politikada aktif olan kişiydi, Cumhurbaşkanı da sembolik idi. Şimdi Türkiye Cumhuriyeti'nde bundan sonra bu aslında yeni bir Türkiye Cumhuriyeti'dir, onu da söylemek lazım. O lafı uyduran kişi sonradan meczup olduğu için onun lafını söylemek istemiyorum ama bir nevi İkinci Cumhuriyet'tir. Bir nevi yeni bir Türkiye Cumhuriyeti aşamasına geliniyor. Bundan böyle yürütmenin başı Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'dır.

"TÜRKİYE'DE İKİNCİ CUMHURİYET KURULUYOR"


BAŞBAKAN'IN KİM OLACAĞI SORUSU ANLAMINI YİTİRDİ

1 Eylül 2014 itibari ile yeni Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı Bakanlar Kurulu'nu toplayacaktır.Ondan sonra tıpkı Fransa'daki Cumhurbaşkanı gibi devam edecektir. Fransa'nın lideri başkanlardır, Hollande, Sarkozy vesaire. Şu an Fransa Başbakanı kim, kimse bilmez. Dolayısıyla bundan sonra Başbakan kim olacak sorusunun kulis gazeteciliği açısından anlamı olabilir ama kim yürütecek, ne yapacak bu bakından anlamı yok.

CHP ATATÜRK'Ü RUHEN ÖLDÜRMÜŞTÜR

16 Haziran Atatürk'ün ruhen CHP tarafından öldürüldüğü gündür. Atatürk ile ilgisi olmayan, lisede ilk kitabını okudum İhsanoğlu'nun, bilim tarihçisi açısından saygı duyarım ama korkak bir insandır. Ailesi de babası da acılar yaşadığı için. Hemen İslam Teşkilatı Örgütü'nde darbeyi destekledi, Suudi Arabistan güdümüne girdi. Atatürk'ü sevmez. İhsanoğlu'nun akademik kariyerini bilenler bilir ki İhsanoğlu Atatürk'ü sevmez. Bana CHP'li bir yönetici şunu söyledi, Atatürkçü aday koysak yüzde 25. Atatürk'ün kendisini köşke aday koysak yüzde 30 alır dedi. Atatürk'ün kendisini köşke aday yapsak yüzde 30 oy alır diyen CHP bitmiştir artık.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ekmeleddin İhsanoğlu korkaktır"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN