Paralel yapının hedefi MİT'ti

Giriş Tarihi: 2.7.2014

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, paralel yapının emniyeti ele geçirip korku imparatorluğu kurduğunu belirterek, "Hedefleri MİT'i de ele geçirmekti" dedi

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, aHaber'de çarpıcı açıklamalarda bulundu. Avcı, "Paralel yapı emniyeti ele geçirerek korku imparatorluğu kurdu. Hedefleri MİT'i ele geçirmekti" dedi. Devrimci Karargah ve Oda TV davalarının sanığı, eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, cezaevinden çıktıktan 10 gün sonra ilk kez televizyonda canlı yayına katıldı. aHaber'de, Sevilay Yükselir'in programında konuşan Avcı, "Haliç'te Yaşayan Simonlar" kitabının ardından kendisini hedefe oturtan paralel yapının iç yüzünü ortaya döktü. Avcı'nın çarpıcı açıklamaları özetle şöyle: "Önce bazı emniyet mensuplarına yönelik komplo ve tahkikatlar başladı. Emniyet Genel Müdür yardımcıları çok namusludur, rüşvet ve örgüt iddiası söylenemez. Birtakım tahkikatlarla safdışı ettiler. Cemaat olduğu biliniyor arkasında. Sahte ihbar mektuplarına başvurdular. Emniyeti ele geçirdiler. Özel yetkili savcılıklarda yapılan soruşturmalar normal yürümüyordu. Cemaatin planlarına uygun hedefler tayin ederek sahte belgeler açıklayarak ve hukuka aykırı dinlemeler yapıyorlardı. Ben uyardım, ilgililer uyansın diye uğraştım."

"KOZANLI ÖMER'İ YAZDIM"
"Emniyet'teki imamın 'Kozanlı Ömer' olduğunu biliyordum, kitapta yazdım. MİT'e bakan imamın ismini de verdim savcıya. Tüm kurumlarda imamları var. Kozanlı Ömer ile ilgili kitabımda dokümanlar da var."

"7 ŞUBAT KIRILMA NOKTASI"
"Emniyeti ele geçirip, sonra yargıyı ele geçirmek istiyorlardı. MİT'in yönetiminde etkileri yoktu. MİT ele geçerse hükümet kuklaya dönüşürdü. 7 Şubat hamlesi, MİT müsteşarını ve ekibini ele geçirmeye yönelikti. Kendi tasvip ettiklerini yönetime getirmekti. Kırılma noktasıydı... Paralel yapı korku imparatorluğu kurdu. Tüm toplumu korkuttular. Cemaat aile kavgasında mitralyöz kullanıyor. Sermaye, basın, aydın korktu. Ertesi sabah bir numara diye tutuklatabilirlerdi. Hukuka uygun davranmadılar."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Paralel yapının hedefi MİT'ti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN