Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yüksek oyla ilk turda seçilir'

Giriş Tarihi: 2.7.2014

Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı adaylığına yol arkadaşlarından tam destek geldi. AK Parti'nin kurmayları şu ifadeleri kullandı: "Bu adaylığı Başbakan Erdoğan'dan fazla hak eden bir isim daha yok. İlk turda yüksek oyla seçilerek Köşk'e çıkar"

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı'na adaylığı AK Parti içinde büyük sevinç yarattı. Yol arkadaşları, adaylığına desteklerini belirttikleri Erdoğan'ın seçim sürecinde yanında olacaklarını vurgularken, hedefin de seçimin ilk turunda Köşk olduğunu kaydetti. Çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu da Erdoğan'ın adaylığı için "Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
BÜLENT ARINÇ (Başbakan Yardımcısı): Sevinçliyim. 35 yıldır arkadaşlık yaptığım ve gerçekten hayatının her safhasında büyük başarılar kazanmış bir kardeşimizin Cumhurbaşkanı adayı olarak tespit edilmesinde onun adaylığına imza koymakta ve inşallah Cumhurbaşkanı seçilinceye kadar da o yolda çalışacağımıza Allah'a hamd ediyorum.
AHMET DAVUTOĞLU (Dışişleri Bakanı): Bu bir düğün günüdür. Devlet ile millet arasındaki büyük düğünün, büyük buluşmanın bir aşamasına gelindi. 12 yıl içinde her yerde ve her anda birbirine kenetlenmiş bir kadro olarak her zaman yaptığımız gibi, her an cumhurbaşkanı adayımızla birlikte olacağız. İnşallah 10 Ağustos akşamı Sayın Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımız olarak hitap edeceğiz.
MEHMET ŞİMŞEK (Maliye Bakanı): Hayırlı olsun diliyorum. Bu ülkede Cumhurbaşkanlığı'nı Sayın Başbakanımızdan daha fazla hak eden başka bir insan bilmiyorum. Son derece mutluyuz, inşallah hayırlara vesile olur.
BEKİR BOZDAĞ (Adalet Bakanı): Milletin içinden, milletine hizmet eden bir kimliği milletin huzuruna çıkardık. Milletimiz değerlendirmesini yapacak. İlk turda neticelenecektir. Konuşmanın içeriğine bakıldığında çok önemli mesajlar var. Birkaç değerlendirme yapmak istiyorum. Teşkilatlarla, ailesinden helallik istemesi önemli. Birlikte olduğu her kesimin desteğini aldı. Sayın başbakanın hak teslimi yapması bana göre önemli.
MEHDİ EKER (Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı): İnanıyoruz ki 10 Ağustos'ta takdiri yapacak ve Türkiye ilk defa halkın doğrudan seçtiği, büyük bir siyasi birikime sahip bir cumhurbaşkanı seçecektir. Hayırlı uğurlu olsun, sevinçliyiz. Biz de tüm kampanyalarda ne gerekiyorsa yerine getireceğiz. İlk turda kazanacağız, milletimizden aldığımız işaretler o yönde.
NUMAN KURTULMUŞ (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı): Türkiye, 2023 hedeflerine bütünleşmiş bir şekilde daha hızlı daha gayretli şekilde yoluna devam edecektir. Benim şahsi kanaatim birinci turda önemli bir farkla Sayın Başbakanımızın cumhurbaşkanı seçileceğidir.
EGEMEN BAĞIŞ (Eski Bakan): Başbakanımıza "muhtar bile olamaz" diyen zihniyet gün geldi mahallesindeki muhtarın dahi yolunu bulamayıp oy kullanamayacak hale geldi. Muhtar bile olamaz dedikleri Recep Tayyip Erdoğan ise vicdanların gözü, kulağı, sesi ve lideri oldu.
HALUK İPEK (AK Parti Genel Başkan Yardımcısı): İnşallah yüksek bir oyla seçimi kazanacağımıza ve yoğun bir destek olacağına inanıyorum. Çok önemli bir gün, çok önemli bir dönüm noktası yaşıyoruz.
EKMELEDDİN İHSANOĞLU (CHPMHP Çatı Adayı) Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bu yarış çok medeni, şereflice ve demokrat bir şekilde olsun. Türkiye'nin önünde tercihler olmalıdır. Türk milleti ona göre tercihini yapmalıdır.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yüksek oyla ilk turda seçilir'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN