Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Üç alanda restorasyon

Başbakan Erdoğan'ın 60 sayfalık seçim manifestosunda, yapılacak düzenlemeler şöyle sıralandı: Siyaset ve siyasi yapı yenilenecek; Toplumsal eğilimler restore edilip aktifleştirilecek; Kamunun işleyişi güncellenecek

Giriş Tarihi: 3.7.2014
AK Parti'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere hazırlanan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kampanyasına 10 Temmuz'da İstanbul'da STK'lar, işadamları, sanat dünyasından ünlü isimlerin katılacağı toplantıyla başlayacak. Kampanya için özel şarkılar bestelendi. AK Parti'nin seçim şarkılarını besteleyen Uğur Işılak'ın yanı sıra gençlere özel sürpriz bir ismin de şarkısı yer alıyor. "Yeni Türkiye Yeni Anayasa" vurgusuyla duyurulacak toplantıda 60 sayfalık manifestodan oluşan Cumhurbaşkanlığı vizyon belgesi de açıklanacak. Yeni anayasa, çözüm süreci, eğitim, kültür ve siyasi politikalarına ilişkin yol haritasını oluşturan vizyon belgesinin son düzenlemeleri yapılıyor. Belgesinde, geleceğe yönelik restorasyon yapılacak adımlar üç şu başlık altında toplandı: " Ülke siyaseti ve siyasi yapısının yenilenmesi", "Toplumsal eğilimlerin restore edilerek aktif hale getirilmesi", "Kamunun işleyişini sağlayan kurumların güncellenerek Yeni Türkiye hedefine uyumlu hale getirilmesi." ÇÖZÜM

SÜRECİ İLK SIRADA

Vizyon belgesinde AK Parti iktidarının en önemli projelerinden biri olan Çözüm Süreci ilk sırada yer alıyor. Toplumsal barış ve milli mutabakatın sağlanması yolunda oluşan kaygıların giderilmesi için önlemlerin alınacağı bildirelen belgede öne çıkan diğer başlıklar şöyle sıralandı:
Seçilmiş iradeyi tehdit eden vesayetçiliğin her türüne karşı yapılacak mücadeleden geri dönülmeyeceği vurgusu yapılacak.
12 yıldan beri devam eden ekonomik ve siyasi istikrarın sürdürülmesi için gerekli tüm çalışmalar devam edecek.
Cumhuriyet mirasının toplum ve siyasi yaşama olumlu yansımaları göz önüne alınarak Yeni Türkiye'nin en temel parçası olarak sunulacak.
Dış siyasette etkin rolün devam ettirilerek, zengin ve sosyal bakımdan güçlü Türkiye'nin bölge için oluşturacağı imkanlar aktarılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Üç alanda restorasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN