Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altın kız Nihal

Giriş Tarihi: 4.7.2014 09:32 Güncelleme Tarihi: 4.7.2014 09:35

Başbakan'ın "20 yıl önce 7 yaşında bir kız kolundaki bileziği vermişti. Onun bakışlarını hiç unutmadım" diye anlattığı kişiye Takvim ulaştı. Nihal Karataş, "İleride onun başa geleceğini biliyorduk. O günlerde bizim için Türkiye'nin umudu Tayyip Erdoğan'dı. İçimden geldi ve vermiştim" dedi...

Başbakan Erdoğan, cumhurbaşkanı adaylığını açıklarken 1994'te başından geçen bir olayı anlatmıştı. İstanbul'daki seçim çalışmaları sırasında, 7 yaşındaki bir kız çocuğu, yanına giderek kolundaki altın bileziklerini Erdoğan'a vermişti. 20 yıllık bilezik hatırasını araştıran A Haber, bileziğini veren 27 yaşındaki Nihal Karataş'a Trabzon'un Çarşıpazar İlçesi'nde ulaştı. Bir Kuran Kursu'nda öğretmenlik yapan Karataş, o günü ve diğer detayları şöyle anlattı:


BİZİMKİ DAVA AŞKI
O gün zihnimde canlanıyor. Annemle Eminönü'nde dolaşırken, Başbakanımız da o sırada esnaf ziyareti yapıyordu. O zaman belediye başkan adayıydı. Annem de teşkilatlarda aktif olarak çalışırdı. Ben de onunla beraber dolaşırdım. O yüzden ben de Başbakanımızı çok iyi tanıyordum o dönemde. O zaman yapılan yardımları görüyordum. Ben birden annemin kolundan çıkıp Başbakanımızın yanına gittim ve kendisine kolumdan çıkardığım bileziğimi verdim. Beni kucağına aldığını hatırlıyorum, gözümde canlanıyor. O an içimden geldi ve verdim. Annem beni böyle şeylere teşvik ederdi. O zaman 'dava aşkı' vardı. Türkiye'nin kurtarılması, ülkenin umudu... Böyle şeyler aşılanıyordu. O zaman çocuktum, hangi niyetle gidip verdim bilmiyorum. Daha sonrasında annemin anlattığına göre o akşam bir yemek olmuş ve Başbakanımız o olayı orada anlatmış. Çok duygulu anlar yaşanmış, yardım toplanmış, herkes bu olaydan etkilenmiş.

İŞTE BAŞBAKAN'IN ANLATTIĞI O KIZ:

ARKADAŞINA GÖNDER
Altın kız Nihal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN