Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti’yi ANAP’laştırmak istiyorlar

Giriş Tarihi: 7.7.2014
Açık söyleyelim, AK Parti'yi Anavatan partisi yapmak istiyorlar. Turgut Özal'ın Çankaya köşküne çıkmasından sonra nasıl partiyi onun elinden alıp Mesut Yılmaz'a verdiler ve Özal ailesinin partiden içeri adımını atamasını engelledilerse, bugün de AK Parti'yi Recep Tayyip Erdoğan'ın etkisinden kurtarıp ele geçirmek istiyorlar.

Cumartesi günü Radikal sitesinde Murat Yetkin tarafından ele alınan makale açık bir tehdittir. Makale doğrudan olmasa da dolaylı yoldan ''Tayyip Erdoğan eğer partiyi Gül'e vermezsen yeni bir parti kurarız ve milletvekili transferi yaparız, seni perişan ederiz'' anlamına geliyor.

''Bu parti belki iktidar alternatifi olmaz, ama Erdoğan'ın canını sıkabilir. Eğer Pirimoğlu'nun dediği çıkarsa, eğer MP Meclis'te grup kurarsa, halen 313 vekillik AK Parti grubu biraz daha azalabilir. Bu Erdoğan'ın (mesela Kürt barışı için yeni yasa paketi gibi) yasa çıkarma yetisini belki etkilemez, ama Meclis'teki hareket alanını biraz daha zorlaştırır.'' ( Murat Yetkin /radikal.com.tr 5 Temmuz 2014)

SON SENARYO; 28 ŞUBAT'IN DTP'Sİ

Türkiye 17 ve 25 Aralık darbe girişimlerinde 70-80 milletvekili AK Parti'den istifa ettirilerek yeni bir parti kurulacak ve Tayyip Erdoğan'a diz çökertilecekti. Hatta Erdoğan'a kelepçe vurularak Silivri'de özel olarak hazırlanan koğuşa atılacaktı. Plan buydu. Paralelciler bu kirli planı ne yazık ki uygulamaya koyamadan deşifre oldular.

''Özeti şudur: Erdoğan eğer AK Parti'nin yönetim kapısını Gül'e kapatırsa, Gül'ün siyasetten erken emekliliği birkaç aydan daha uzun sürmeyebilir.
İşte o zaman siyaset âlemi İkinci Özal Partisi'nden söz etmeye başlayabilir.'' ( Murat Yetkin / radikal.com.tr)


Paralelciler ve 28 Şubat döneminin kirli medyası birleşip bir mühendislik çalışması içine girdiler. 28 Şubat'ın en kirli operasyonu DTP adlı bir parti kurulmasıydı. Hüsamettin Cindoruk lideri oldu ve DYP'yi param parça ettiler. İstifalarla partiye Meclis'te grup kurdurup, darbeci hükümete payanda yaptılar. Kısa süre sonra da siyaset sahnesinden silindi gitti. O gün darbenin şakşakçıları, bugün AK Parti'ye istediğimiz kişiyi başbakan yapmazsan "Ha" diye mürebbiye gibi parmak sallıyorlar. Belli ki 28 Şubat'taki kirli rolleri yeniden sahneye koyulmuş anti demokrat kalemler ''Partiyi Gül'e vermezseniz, ikinci DTP'yi yaşarsınız. Partini param parça ederiz'' demek istiyorlar.

SİYASETİN MÜHENDİSLERİ

Aslında 17 ve 25 Aralık darbecilerinin o gün yapamadığını şimdi Paralel medya ile 28 Şubatçı medya ittifakı yeniden planlıyor. "Siyaseti biz dizayn ederiz" diyorlar.

"Cumhuriyet'in eğreti geliniydi Hayrünnisa Hanım…'' diye hakaret eden Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge'ye açıklama yapan Bülent Arınç'ın ''Cumhurbaşkanı Gül ikna edilip partinin başına getirilmeli'' demesiyle işler şekillenmeye başladı. Paralelciler uzun zamandır Gül'e yatırım yapmışlardı. Pek istediklerini bulamasalar da yeniden bir umut doğmuş oldu. Arınç'ın açıklamasından sonra devreye Murat Yetkin'in makalesi girdi. 28 Şubat döneminde Genelkurmay'ın güvendiği gazetecilerinden olan Yetkin, paralelcilerin projesi olan Merkez Parti'yi manivela olarak kullanıyor. 28 Şubat'ın DYP'sinin başına neler geldiğini tek tek anlatıp 'yoksa' diyor.

Mühendisler sadece AK Parti üzerinden plan yapmıyor. Sadece o alanla ilgili cetvel, pergel ile masa başında çalışmıyorlar. Artık herkes biliyor ki Ekmeleddin İhsanoğlu bir projedir. Kemal Kılıçdaroğlu dahi ismini tam söyleyemezken "Tanımıyordum, tanıdıkça seveceksiniz, ben tanıdıkça sevdim'' demesi boşuna değildir. İhsanoğlu'nu CHP örgütünün hiçbiri tanımaz ve önermezken, MHP de bizim adayımız değil diye açıklama yapmaları durumu anlatmaya yetiyor. Peki kim önerdi?

"Modern İslam'' projesini kimin ortaya attığını, hangi medya grubuna, hangi gazetenin yazarları ile oluşturulduğu önümüzdeki dönemde çok daha tartışılacaktır.

Çok zaman olmadı. 28 Şubat ve 27 Nisan çok yeni ve çok taze. Abdullah Gül daha 7 yıl önce devletin gadrine uğramış tecrübeli bir siyaset adamıdır. İkinci bir Abdüllatif Şener olmayacaktır. Abdullah Gül, siyaset mühendisleri, 28 Şubat'ın kirli oyuncuları ve paralel çete ile aynı karede buluşmak istemeyecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti’yi ANAP’laştırmak istiyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN