Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çatının altına saklandılar'

Giriş Tarihi: 9.7.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, muhalefetin 30 Mart seçimlerinin ardından kendine bir çatı aradığını belirterek "Gittiler, saklandılar. Hiçbir yerde yoklar" dedi. Cumhurbaşkanlığı adaylığı çerçevesinde Denizli Özay Gönlüm Meydanı'nda halka seslenen Erdoğan, şunları söyledi:
YENİ ANAYASA SÖZÜ: Eski Türkiye'nin izleri tam olarak silinmedi. 27 Mayıs'ın, 12 Eylül'ün izleri tam silinmedi. O günlerden bugüne gelen en önemli sorun anayasa. Yeni bir anayasa yapmak mümkün olmadı. Darbelerin ürünü olan anayasayı değiştirmek istedik, muhalefet önledi. Yine de eski Türkiye'nin anayasasını değiştirip yeni Türkiye'ye yakışan, anayasayı yapmak için mücadelemiz sürecek.
MUHALEFET ESKİ TÜRKİYE'DE: Eski Türkiye'den bugüne gelen bir sorun da muhalefet sorunu, Türkiye değişirken, dönüşürken muhalefet dönüşmedi. Büyük Türkiye'nin büyük düşünen muhalefeti olamadı. CHP eski Türkiye'yi özlüyor. Darbelerin, yasakların, yoksulluğun olduğu kendi ayakları üzerinde zor duran, itibarı yıpranmış bir Türkiye arzuluyor. CHP ne yaparsa MHP de onu yapıyor. Pensilvanya ne talimat veriyorsa MHP de aynen uyguluyor. Kendi kongrelerinde Türk bayrağını asamayacak kadar bu milletin bayrağına düşman bir BDP var.
HİÇBİR YERDE YOKLAR: Muhalefet 30 Mart'tan sonra kendine bir çatı aradı. Gittiler saklandılar. Hiçbir yerde yoklar. Mahkeme kapılarını aşındırarak, dilekçe vererek, hakaret üreterek işi idare etmeye çalışıyorlar. Ana muhalefetin genel müdürü bana yine küfürler yağdırdı. Benim aldığım edep dersi sana aynı dille cevap vermeye müsaade etmez. Biz siyaseti böyle öğrendik.
MİLLETLE YOLA ÇIKTIK: Biz sadece rükuda eğiliriz, bizde kula kulluk yok sadece Hakk'a kulluk var, zaten kula kul olanlarla yolumuz ayrılıyor, Hakk'a kul olanlarla yola devam ediyoruz. Diyorlar ki "Erdoğan büyük imkanlarla bu yarışa girdi." Şu anda basın toplantısı yaptılar. Beş parti bir araya geldiler, bir aday çıkardılar. Öyle mi? Şu anda bütün medya gruplarıyla kendi yandaş gruplarıyla bir araya geldiler. Biz de milletimizle yola çıktık. Eski Türkiye'den kalma bir sorun daha ortadan kalkıyor. 10 Ağustos'ta cumhurbaşkanını artık millet seçiyor.
KUŞ UÇSA HABERİN OLACAK: Şimdi bir tane cumhurbaşkanı adayına soruyorlar. Siz bu karayollarını ne yapacaksınız? Verdiği cevap ne biliyor musunuz, o benim işim değil diyor. Niye? Çünkü siyasetin insan yönetme sanatı yönetme sanatı olduğunu, insana hizmetkar olma sanatı olduğu bilmeyenden cumhurbaşkanı olmaz. Anayasada tanımlanırken ne diyor? Yürütmenin başıdır diyor. Bu ülkede kuş uçsa cumhurbaşkanının bundan haberi olacak.
HAYRINIZI VERMEYİN: Paralel yapının okullarından çocuklarınızı aldınız değil mi? Alın, devletin okulları bize yeter. Onlar hem parayı alıyor hem de millete ihanet ediyor. Bunun yanında hayırlarınızı, kurbanlarınızı bunlara vermeyin sakın ha. Bunlar alır başka yere kullanır. Paralel yapıya müsamaha yok. Siz bize yetki verdiniz biz de sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Siz gereken dersi zaten verdiniz, biz de sizden aldığımız talimat ile hukuk içinde gerekeni yapıyoruz.
KARARLILIKLA SÜRECEK: Çözüm süreci aynı kararlılıkla sürecek. Tahriklere, sabotajlara karşı dikkatli olun.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çatının altına saklandılar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN