Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört paralel okula kilit

Giriş Tarihi: 11.7.2014 14:29 Güncelleme Tarihi: 11.7.2014 14:52

Bolu Belediyesi, paralel yapının kontrolünde olan iki kolej, bir anaokulu ve bir dershaneyi ruhsatsız oldukları ve projeye uygunsuz yapılaşma nedeniyle mühürledi.

Eğitim kurumlarının önüne mühürlenme nedenleriyle ilgili tabelalar asıldı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, mühürlemenin genel denetim olduğunu söyledi.

Edinilen bilgiye göre, şehir merkezinde ruhsat çalışması yürüten Bolu Belediyesi zabıta ekipleri, Karaçayır Mahallesi'nde bulunan Özel Bolu Fatih Yumurcak Dünyası Anaokulu'nu projeye aykırı yapıldığı gerekçesiyle mühürledi. Anaokulunun önüne, 'Bu bina projeye aykırı imalat yapılması nedeniyle belediyemizce mühürlenmiştir. Belediye sosyal hizmet alanı olarak Bolu halkına hizmet etmeye devam edecektir' tabelası asıldı.

Ekipler daha sonra Ali Rıza Tekemen Caddesi üzerinde çalıştırılan Anafen Dershanesi'ni ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürledi. D-100 karayolu üzerinde ve Paşaköy gişeleri çıkışında bulunan Fatih Koleji'ne ait iki ayrı bina ruhsatsız olduğu gerekçesiyle mühürlendi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 'Belediye ekiplerinin yaptığı rutin kontrollerde bu eğitim kurumlarının ruhsatsız olduğu tespit edildi. Bizim için yapıların o veya bunun olması önemli değil. Bolu'da depremden sonra yapılan prefabrik işyerlerini adım adım yıkıyoruz' dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört paralel okula kilit
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN