Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cami saldırganları Sünni olamaz"

Giriş Tarihi: 12.7.2014 11:42 Güncelleme Tarihi: 12.7.2014 11:46

Kars'taki Caferilerin dini lideri, Merkez Ehlibeyt Işıklı Cami Alimi Seyyid Ahmet Erdem, Esenyurt'taki cami yangına ilişkin "Caferiler olarak ülkede birlikten ve beraberlikten yana olduğumuzu her fırsatta söylem ve eylemimizle gösteriyoruz ve bu olayı işleyenlerin kesinlikle Sünni olmadığı kanaatindeyiz" dedi.

Erdem, yaptığı açıklamada, Esenyurt'taki Muhammediye Camisi'nin kundaklanmasına ilişkin, aynı bölgede bir ay içerisinde ikinci Caferi camisinin yakıldığını belirtti.

Faillerin, az çok hangi terör örgütüne mensup olduğunun belli olduğunu ifade eden Erdem, şunları kaydetti:

"Bunların adı Selefi de olsa, El-Kaide de IŞİD de olsa sonuçta aynı düşüncenin ve ideolojinin bir parçalarıdır. Caferiler olarak ülkede birlikten ve beraberlikten yana olduğumuzu her fırsatta söylem ve eylemimizle gösteriyoruz ve bu olayı işleyenlerin kesinlikle Sünni olmadığı kanaatindeyiz. Bu işi yapanlar, 'Biz Kabe'yi yıkacağız' diyen münafıklardır. Camilerimizin ve Kur'an'ların yakılmasına Diyanet İşleri Başkanlığı derhal tavrını açık ve net ortaya koymalıdır çünkü camiler Allah'a ait olan mabetlerdir."

Camilerin Sünni'sinin, Şia'sının olmadığını vurgulayan Erdem, "Camiler hepimizin ortak değeridir ve biz ortak değerimize el birliğiyle sahip çıkamazsak, yarın başka şehirde başka camiye saldırırlar. Bu ülkenin birliği ve kardeşliği hepimize yarar getirir. Huzurun ve kardeşliğin bozulması, emniyetin ortadan kalkması herkesi rahatsız eder. Vahhabilerin, El-Kaidecilerin, Selefilerin oyununa gelmeyelim ve aramıza girmelerine müsaade etmeyelim."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cami saldırganları Sünni olamaz"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN