Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti'den çifte seçim iddialarına cevap

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Ekrem Erdem, genel seçimlerle birlikte Anayasa değişikliği için referandum oylamasının birlikte yapılmasına ilişkin bir çalışmalarının olmadığını söyledi.

Giriş Tarihi: 13.7.2014 19:49
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Ekrem Erdem, 2015 yılının Haziran ayında genel seçimlerle birlikte başkanlık sistemi için Anayasa değişikliği referandum oylamasının birlikte yapılacağına ilişkin herhangi bir çalışma yapılmadığını açıklarken, genel seçimlerin süresinde yapılacağını söyledi.

AK Parti Zonguldak İl Teşkilatının düzenlediği iftar programına katılmak için Zonguldak'a gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Ekrem Erdem Akçakoca yol ayrımında Zonguldak Milletvekili Prof.Dr. Ercan Candan ve Parti yöneticilerince karşılandı.

Alaplı İlçe Başkanlığını ziyaret eden ve Merkez Camiinde ikindi namazını kılan Erdem, cami çıkışında bir gazetecinin, "Gazetelerde yer alan haberlere göre genel seçimlerde başkanlık sistemine geçilmesi konusunda anayasa değişikliği referandumu oylamasının da birlikte yapılacağına ilişkin çalışmalar olduğu yer alıyor. Böyle bir çalışma var mı? sorusu üzerine, parti içinde buna yönelik herhangi bir çalışma olmadığını belirtti. Erdem,"Bu duyum yanlış, çünkü AK Parti'nin en önemli özelliklerinden daha doğrusu en çok değer verdiği konulardan bir tanesi istikrardır. İstikrarın temel argümanlarından biriside seçimlerin zamanında yapılmasıdır. Dikkat ederseniz 12 yılda hep seçimler zamanında yapıldı. Nitekim yerel yönetim seçimler öncesinde bir takım senaryolar yazıldı. Yani bizim dışımızda bir takım senaryolar yazıldı. İşte cumhurbaşkanlığı seçimleri ile yerel yönetim seçimlerinin birleştirilebilir, bu seçim bir arada yapılabilir dendi. Bunun hepsinin boş olduğu ortaya gözüktü. Aynı şekilde 2015 yılında yapılacak olan seçimlerde yine süresi içinde yapılacaktır bununla ilgili bir çalışmada yok dedi.

Erdem daha sonra iftar programına katılmak üzere Zonguldak'a hareket etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den çifte seçim iddialarına cevap
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN