Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hâkim ve savcılara Eskişehir kasetle 'ballı tuzak'

Giriş Tarihi: 13.7.2014
Ahaber'de yayınlanan Deşifre programında paralel yapı masaya yatırıldı. Programa emekli ağır ceza mahkemesi başkanı Asım Korkut, Prof. Dr. İsmail Özdemir, Gülen örgütünün Malatya'daki okullarında çalışan Ahmet Korkmaz ile eşi Zeynep Korkmaz katıldı. Korkut, paralel yapının bayan göndererek "ballı tuzak" denilen kasetlerle hakim ve savcılara şantaj yaptığını söyledi. İşte özetle anlatılanlar:
Asım Korkut: 17 ve 25 Aralık operasyonları tutsaydı; tahmin ediyorum ki Başbakanın mahkumiyet kararı ceplerindeydi. İstedikleri kişileri bırakmadım, istedikleri kişileri içeri attırmadım diye hedef oldum. Cumhuriyet tarihinde ilk defa görev başında tutuklanan ağır ceza mahkemesi başkanı benim. Bayanlar göndererek "ballı tuzak" denilen kasetlerle hâkim ve savcılara şantaj yapıyorlar.

CANLI CENAZEYE DÖNDÜM

İsmail Özdemir: YÖK'ü etkisi altına alan paralel yapı, benim gibi bir çok hocayı mağdur etti. Paralelcilerin gözünü kan bürümüştü. Paralel yapının aleyhine bir insan olduğum için hedef oldum. Ölmüş hemşireyi aleyhime tanık gösterdiler. Takip ettiğim bir hastanın oğlu karnında öldü. Gizli mektup gönderdiler o kişiye. "İsmail Özdemir'in hatasından dolayı olmuştur" diyor. Bunlardan dolayı canlı cenazeye dönüm.
Ahmet Korkmaz: Malatya'da paralel yapıdan üst düzey yaklaşık 15 kişi evrakta sahtecilikten yargılanıyor. Pensilvanya'ya gidip geldiler. Çok özel hediye deyip duruyorlar. Genel müdür, bir okul müdürüne hediye etti. Çok özel hediye nedir biliyor musunuz? Fethullah Gülen'in atleti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hâkim ve savcılara Eskişehir kasetle 'ballı tuzak'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN