"Türkiye'deki değişimin önünü kesemeyecekler"

Vizyon Belgesi toplantısına katılan sanatçılara linç girişimi başlatıldığını belirten Başbakan Erdoğan "Bu mahalle baskısı. Ama yeni Türkiye'nin, değişimin önünü kesemeyecekler" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Antalya'nın Kepez ilçesinde düzenlenen mitingde konuştu. Yeni Türkiye'nin adımını İstiklal mücadelesinin başladığı Samsun'dan attıklarını belirten Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları şöyle:

LİNÇ KAMPANYASI: Cumhurbaşkanlığı Vizyon Belgesi'ni açıkladığımız salonda çok değerli sanatçılar vardı, bilim adamları vardı. Toplantının ardından özellikle sosyal medyada bir linç kampanyası uygulamaya başladılar. Küfür, edebe, adaba uymayan, aile terbiyesinden yoksun hakaretler etmeye başladılar. Bunların demokratlığı bu kadar, bu insanlar burada tercihlerini bu şekilde yapacaklar diye bir şey yok ki. Hani siz sanatçıları seviyordunuz?

ÖNÜNÜ KESEMEYECEKLER: Hani siz mahalle baskısı yapmıyordunuz? Yıllardır ben buna ailemle maruz kaldım, ölümle tehdit edildim, cezaevinde tehdit edildim. Biz kefenimizi giyerek yola çıktığmızı için bunlara asla prim vermedik. İstedikleri hakareti etsinler ama yeni Türkiye'nin, değişimin önünü kesemeyecekler. Sanatçılarımıza sesleniyorum; hiç çekinmeyin, tedirgin olmayın. Bize oy verip vermemek ayrı konu ama bir toplumun sanatçısına kendisi gibi düşünmüyor diye bu denli hakaret edenler nasipsizdir. 10 Ağustos'ta yeni Türkiye'nin kapıları ardına kadar açılacak. Orada herkese özgürlük ve iş olacak. Herkesin yaşam tarzı güçlü şekilde korunacak.

KARARI MİLLET VERECEK: Tarihte ilk kez Cumhurbaşkanı'nı siz belirleyeceksiniz, Vekiller değil, asıllar belirleyecek.Avrupa'da mitinglerde, bizi karşılarken şöyle pankartlar açıyorlar: "50 yıl önce gelseydiniz, biz burada olmayacaktık." Millet bir şeyden anlamaz dediler, her şeyi en iyi biz biliriz dediler. Kararı millet verecek. Milletle cumhurbaşkanı arasındakileri kaldırıyoruz.

HEM EKMEK DİYECEKSİN..: Cumhurun başı, cumhurun her ihtiyacıyla ilgilenir. Adaylardan bir tanesi ne diyor; 'ben icranın başı değilim, yolla, köprüyle ne işim var' diyor. Öğrenecek, onları da öğrenecek. Bu ülkenin başı olacaksın, köprüyle, yolla alakan olmayacak, suyla alakan olmayacak, olur mu böyle bir şey? Bizim işimiz bu ülkeyi kalkındırmak. Bir taraftan 'ekmek' diyeceksin, bir taraftan 'benim icrayla alakam yok' diyeceksin, bu nasıl iş?

NAZIM'I ONLAR SÜRDÜ BİZ SAHİP ÇIKTIK: Nazım Hikmet'i sürgüne gönderen, sürgünde ölmesine yol açan kim? CHP. Nazım Hikmet'e vatandaşlığını iade eden kim? AK Parti. Bu Kılıçdaroğlu hem Dersim'de katliamı yapan, Dersim'in istismarını yapan CHP, peki Dersim için özür dileyen kim? Devlet adına Tayyip Erdoğan. O katliamın benimle ne alakası vardı? Kimin samimi olduğu kimin istismarcı olduğu ortada.

THY'NİN ÇOCUKLARINA UÇAK SÜRPRİZİ YAPTI
Başbakan Erdoğan, Antalya Havalimanı'na gelişinde kendisini karşılamaya gelen ve THY reklam filminde oynayan Korkutelili çocukları ANA uçağının kokpitine alarak küçük bir sürpriz yaptı. Çocuklar Nihat Küçüksolak, Kerim Ardıç, Elvan Büyükkursak ve Oğuzhan Yavuz ile bir süre sohbet eden Erdoğan, uçak hakkında bilgiler verdi. Daha sonra Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, çocuklarla fotoğraf çektirdi.

HOLLANDE İLE GAZZE'Yİ GÖRÜŞTÜ
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Antalya Havalimanı'na inişinin ardından Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile telefonla görüştü. İsrail'in, Gazze'ye yönelik saldırılarını görüşen iki lider, taraflar arasında 2012'de varılan ateşkese ivedilikle geri dönülmesi gerektiğini vurguladı. İki lider ateşkes için temaslarda bulunmak için konuyla ilgili irtibat halinde olma konusunda mutabık kaldı. Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed El Sani ile de telefonla Gazze hakkında görüştü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'deki değişimin önünü kesemeyecekler"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN