Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Seçilirsem süreç daha da güçlenecek'

Giriş Tarihi: 14.7.2014

Çözüm sürecinden geri adım atılmasının mümkün olmadığını belirten Erdoğan, "Cumhurbaşkanı seçilirsem süreç daha da güç kazanacak" dedi

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim gezileri kapsamında dün Şanlıurfa'daydı. Topçu Meydanı'nda halka seslenen Erdoğan, şu mesajları verdi:
ACI YOK, ESKİ TÜRKİYE YOK: Bir buçuk yıldır dağlarımızdan acı haberler almıyoruz. Ne Şanlıurfa'da ne Kırklareli'nde anneler ağlamıyor. Anneler eski anneler değil, Türkiye eski Türkiye değil.
BU İŞE CANIMIZI KOYDUK: Çözüm sürecinden asla taviz, geri adım yok. Biz bu işe canımızı koyduk. Türkiye'nin kardeşliği için başımızı bu yola koyduk. Cumhurbaşkanı seçilirsem çözüm süreci daha da güç kazanacak. Daha hızlı şekilde yolunda ilerleyecek. Hem akan kana hem gözyaşına tamamen Allah'ın izniyle son vereceğiz.
LİNÇ UYGULUYORLAR: Şimdi ne yapıyorlar? Bizim vizyon toplantımıza katılan sanatçılara sosyal medyadan linç uyguluyorlar. Nazım Hikmet'i sürgüne gönderen CHP'ye bunlar ses çıkarmazlar. CHP'ye tek laf etmezler, edemezler ama bir sanatçı, cumhurbaşkanı adayının toplantısına gelirse onu alçakça, edepsizce, terbiyesizce linç etmeye çalışırlar.
SANATÇI KÖLE DEĞİL: Bu devirler geçti. Sanat kimsenin elinde değil. Sanatçı da kimsenin kölesi değil. Ben sanatçı dostlarıma, kardeşlerime sesleniyorum: Artık eski Türkiye'de yaşamıyoruz. Size bu hakaretleri yapanların hepsi o hakaretleriyle baş başa kalacaktır. Siz onurunuzla, sanatınızla bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz, buna sahip çıkacaksınız. Spor, fikir hayatı, medya kimsenin tekelinde değil. Demokrasi, özgürlükler kimsenin tekelinde değil. İsteseler de istemeseler de yeni Türkiye kurulacak ve kuruluyor. Bunu da hazmedecekler.
AHMET KAYA'YA YAPILANLAR: Bir zamanlar Ahmet Kaya vardı. Bunlar Ahmet Kaya'ya ödül töreninde çatal, tabak, ellerinde ne varsa fırlattılar. Kimdi bunlar? Bunlar da sanatçıydı. Orada yazar vardı, düşünür vardı. Ahmet Kaya oradan, mutfaktan kaçırıldı. Ondan sonra Fransa'da hayata gözlerini yumdu.
KİRLİ İTTİFAKIN BEDELİ:
Pensilvanya ile bu ihanet şebekesi ile mücadelemiz bundan sonra da kesintisiz sürecek. Artık bunlara fırsat vermeyeceğiz. Siz bize yetki verdiniz biz de bu işi yarım bırakmayacağız. CHP, MHP ve HDP yine Pensilvanya ile işbirliği içinde. 30 Mart'ta derslerini aldılar ama ibret almadılar. 10 Ağustos'ta bu kirli ittifakın bedelini tekrar ödeyecek, milletten gereken cevabı bir kez daha alacak. Biz de durmayacak, bütün çeteleri temizlediğimiz gibi bu paralel çeteyi de temizleyeceğiz.
İSRAİL TERÖR ESTİRİYOR: Biz ramazanı böyle geçirirken; Filistin, Mısır, Suriye, Irak böyle geçirmiyor. Beş günde 200'e yakın şehidimiz var. Dünya sesini çıkarmıyor. Cidde'deki toplantıya Türkiye Başbakan Yardımcısı gönderdi. Katar dışişleri bakanı, diğer Arap ülkeleri temsilci gönderdi. Bizim halimiz bu. Batı elbette sesini çıkarmaz. Fransa Cumhurbaşkanı ile de konuştum. Hepsi hâlâ İsrail'e hak veriyor. 400 ton bomba indiriyor. Leblebi çekirdeği atmıyor. Terör estiriyor.
YALNIZLIĞA MAHKUM: Ey Netanyahu, sen bu bombaları durdurmadıkça yalnızlığa mahkum olacaksın. Türkiye ile dost olman mümkün değil. Elindeki orantısız gücü, o mazlum insanlara, o mağdur insanlara karşı kullandıkça hiçbir zaman bir normalleşme sürecini Türkiye-İsrail yaşayamaz. Bunu özellikle söylüyorum.

'Favori Erdoğan'

Almanya'nın önde gelen gazetelerinden Welt am Sonntag, Türkiye'de 4 hafta sonra yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerini analiz etti. Gazete, seçimlerin favorisi olarak Başbakan Tayyip Erdoğan'ı gösterdi. Pazar günleri yayımlanan gazetenin haberinde, "Seçimlerin favorisi olan Erdoğan'ın Almanya'da da çok sayıda taraftarı var" ifadesi kullanıldı. Freia Peters tarafından kaleme alınan haber yorumda görüşlerine başvurulan Almanya'daki Türkler de, "Erdoğan'la özgüvenimizi kazandık. Sayesinde ülkemiz ekonomik bir güç haline geldi. Kız kardeşlerimiz üniversitelere başörtüsü ile girebiliyor" değerlendirmesinde bulundu.

'Muhalefet rehinelerin başına iş gelsin istiyor'
Başbakan Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nce Rabia Meydanı'nda düzenlenen iftarda da Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu personeli ve ailelerinin alıkonulmasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hükümetin bu konuda çok dikkatli olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Ne yazık ki gerek muhalefet partileri gerek medya özellikle de ihanet şebekesi Pensilvanya medyası son derece sorumsuz açıklamalar ve yayınlarla durumun nezaketini artırıyorlar. Muhalefet ve malum medya adeta Musul'daki vatandaşlarımızın başına birşey gelsin de hükümet yıpransın diye ellerinden gelen sorumsuzluğu sergiliyorlar. Elbette bizler de milletimiz de bu sorumsuzluğu, insanlık dışı, vicdan dışı tahrikleri not ettik, not ediyoruz. İnşallah alıkonulan personelimizi oradan çıkardığımızda gerek içeriye, gerek dışarıya tüm değerlendirmelerimizi yapacağız" dedi. Erdoğan, konuşsanın ardından Irak'ta yaklaşık bir ay süreyle alıkonulan TIR şoförleriyle yaklaşık 15 dakika görüştü ve hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Seçilirsem süreç daha da güçlenecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN