Şer ittifakı gerilim istiyor

10 Ağustos'taki seçimin eski ve yeni Türkiye arasında olacağını söyleyen Başbakan Erdoğan: Yeni Türkiye'yi isteyen Erdoğan'ı, eski Türkiye'yi isteyen diğer adayları seçecek

Giriş Tarihi: 17.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Sakarya'da vatandaşlara hitap etti. Kent Meydanı'ndaki mitingde Erdoğan şu mesajları verdi:
ŞANTAJLARI DA MONTAJLARI DA GÖRDÜK: Millet bunları gördü. Şantajları da gördü, montajları da gördü. Türkiye'nin milli kurumlarına projelerine yapılan ihaneti bu kardeşiniz çok gördü. Bunlar ihanet şebekesi. Bu şebekeyi çökerteceğiz.
AK PARTİ MİLLETLE YÜRÜYOR: Şimdi yeni bir ittifak kurdular. 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde bir şer ittifakı. Bu ittifakın içinde CHP var, kuyruğunda MHP var. Oyları yüzde 1'i bile bulmayan partiler var. Bu ittifakın içinde bir kez daha Pensilvanya ihanet çetesi var. Belli sermaye grupları, belli medya grupları var. AK Parti milletle yürüyor, milletin kurduğu ittifakla yürüyor. Kime karşı? Bu şer ittifakına karşı.
NİYETLERİ GERİLİMİ TIRMANDIRMAK: Bu şer cephesi her alanda gerilimi tırmandırmak Türkiye'yi kutuplaştırmak istiyor. Geçmişteki gibi gerilimi destekliyorlar. Sokakta, caddede gerilimi tırmandırmaya devam ediyorlar. Dilleri, söylemleri hep gerilim, kutuplaşma üzerine. Size sizin dilinizle hitap etmeyeceğim.
SANAL ADAYDAN RAHATSIZLAR: CHP'li kardeşlerim sanal ithal adaydan rahatsız. 30 Mart'ta seçmenlerine tatava yapma diyorlardı, şimdi tıpış tıpış gideceksiniz diyorlar. Böyle bir genel müdür olur mu?
12 EYLÜL'DEN ÖNCE DEMEDİM: Onlar yatarken biz koşturuyorduk. Kızımın kapısına astığı 'babacığım bir geceni de bize ayır' pusulasını kullanıyor. 'Dürüst değil, yalancı' diyor. 12 Eylül'den önce olamaz diyor. Ben öyle bir şey kullanmadım. Ondan sonra diyor ki; hani Gazze'ye gidecektin şu tarihte, bu tarihte. Biz bir defa kesin bir şeyi bir Başbakan olarak söylediğimizde gideriz. Sen önce kalk da İsrail'i, Esed'i, Dersim'i kına. Hani Dersimliydin. Yapamaz, çünkü uzaktan kumandalı.
YENİ TÜRKİYE DİYEN, ERDOĞAN'I SEÇECEK: 10 Ağustos'ta eski Türkiye ve yeni Türkiye arasında bir tercih yapacaksınız. Yeni Türkiye diyenler Erdoğan'ı seçecek, eski Türkiye diyenler diğer adayları seçecek. Yeni Türkiye'de demokrasi, özgürlükler, tolumsal barış, büyük ekonomi var. Yeni Türkiye'de özgüven, heyecan, umut var. İstikar, güven, dürütlük var. Bölgesinde örnek ve öncü, alan değil veren el olan bir Türkiye var. Artık kabuğunun içine sıkışmış bir Türkiye yok. 10 Ağustos'ta eski Türkiye'nin kaplarını kapatalım.
SURİYE'DEN GELEN KARDEŞLERİMİZE SAHİP ÇIKIN: Son günlerde yine birileri Suriye'den ülkemize iltica eden, buraya gelen kardeşlerimize yönelik maalesef bazı yerlerde provokatif eylemler var. Ben kimler tarafından bunların yapıldığını biliyorum ama bu süreçte bunu seslendirmeyeceğim. Ama gerekirse açıklarım. Bombalardan kaçanlara kapımızı kapayamayız. Bizden yardım isteyen 1 milyon 150 bin insanı bombalara mı terk edelim? Vatandaşlarıma, bu kardeşlerime sahip çıkmayı tavsiye ediyorum.
HOPA'DA VANDALLAR SALDIRDI: CHP'nin cumhurbaşkanı adayı sağda solda din pazarlıyor ama CHP yandaşları iftar sofrasına saldırıyor. Belli ki Hopa'daki AK Parti zaferini hazmedemediler. Bunlar hep böyleydiler, şiddetle netice almaya çalışırlar. Vandallar bu yardım örgütüne alçakça saldırdı. Acaba CHP bu vandallığı öven vekillerine ne yapacak? Bakalım MHP yönetimi, bunu nasıl izah edecek? Biz Türkiye'yi bu vandallara bırakmadık ve bırakmayacağız. Hopa'da işte bu şer cephesinin maskesi düştü. Her türlü değerin istismarını yapan bu cephenin gerçek niyeti ortaya çıktı. Bunun altından kalkamayacaklar. Milletim bu saldırıya sandıkta gereken cevabı verecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şer ittifakı gerilim istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN