"İsrail kendi döktüğü kanda boğulacak"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan AK Parti İl Teşkilatı iftarında bir konuşma yapıyor.

Giriş Tarihi: 18.7.2014 21:37 Güncelleme Tarihi: 19.7.2014 00:07
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;

- İsrail eninde sonun kendi döktüğü kanda boğulacaktır. Ama İsrail'in zulmüne ses çıkarmayan her ülke alnında bu kara lekeyi her zaman taşıyacaktır. Biz bu zulme asla sırtımızı dönemeyiz.

- Bombalardan kaçan insanları bombalara teslim etmek gibi bir lüksümüz yok.

- Batı, suskunluğu ve İsrail'e dolaylı desteği ile Filistinlilerin katline ortak oluyor. Zalimin karşısında mazlumun yanında yer alama erdemini yeniden Türkiye'ye kazandırdık. Bombalardan kaçan insanları bombalara teslim etmek gibi bir lüksümüz yok.

- Zalimler tarih boyunca mutlaka kaybetmişlerdir şimdi de kaybedecekler. Filistin İsrail'in soykırım girişimime maruz kalırken bu olay bizi inanın derinden yaralıyor.

- Filistin'de tarafların uzlaşma sürecini umutla takip ediyor başarılı adımlar atıldıkça inanın çocuklar gibi seviniyoruz.

- Biz yeni Türkiye derken diğerleri blok halinde eski Türkiye diyor. Biz çözüm derken diğerleri çözümsüzlüğü istiyorlar. Biz aktif Türkiye derken diğerleri sınırları içine kapanmayı tercih ediyorlar. Eski Türkiye'nin tüm aktörleri şimdi tek bir safta birleşmiş durumdalar.

- Rabbim Filistindeki kardeşlerimizi korusun Allah tüm müslüman kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Tüm mahalle baskılarına rağmen aramızda olmalarından dolayı sanatçılarmıza teşekkür ediyorum.

- İsrail, eninde sonunda kendi döktüğü kanda boğulacaktır. Buna yürekten inanıyoruz. Ama İsrail'in zulmüne, cinayetlerine ses çıkarmayan dünyadaki her bir ülke, her bir toplum da bu kara lekeyi sonsuza kadar alnında taşımaya mahkum olacaktır.

- İnanın 10 Ağustos'ta öncü Türkiye kazanacak. Böylece dünya mazlumları, Irak'ın, Suriye'nin, özellikle de Filistin'in mazlumları kazanmış olacaktır
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İsrail kendi döktüğü kanda boğulacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN