Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müslüman siyonistler var

Giriş Tarihi: 21.7.2014
İsrail kumdan kaleler yapan çocukları katlediyor. İsrail'in vahşi saldırıları karşısında dünya sessini çıkarmıyor. İspanya'dan sürülen, Hitlerin katliamına uğrayan halk sanki Yahudiler değilmiş gibi, atalarının çektiklerini şimdi İsrail devleti kumdan kaleler yapan körpecik Filistinli yetim çocukları tonlarca bomba ile katlediyor.

Kutsal Ramazan ayında İsrail'in böylesi bir katliamı yapabiliyor olmasına mı? Yoksa Çivisi çıkmış dünyanın, vicdanı körelmiş dünya insanlığına mı yazıklar olsun demeli?

Bütün bu olup bitenlere BM'de İsrail'in bırakın kınanmasını Hamas'a kınama çıkmasına mı yoksa kocaman İslam dünyasındaki batının uzantıları monarşiler yönetimlerine mi isyan etmek gerekiyor? Türkiye'nin tek başına Filistin halkı ile dayanışma içinde olmasına mı?

Belki isyandan önce kumdan kaleler yaparken katledilen Filistinli körpecikler için vicdanların nasırlaşmasına müdahale edilmeli.

Gazeteci- yazar Mustafa Özcan ile İsrail'in hunharca saldırılarını ve vicdanı nasırlaşmış insanlığı konuştuk.


İsrail'in tüm dünyanın gözünü kulağını kapatarak saldırmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

SİYONİZMİN ARKASINDA KÜRESEL SİSTEM VAR

Dünya sisteminin insafsız bir sistem olduğunu söyleyerek değerlendiriyoruz. Suriye olaylarından itibaren aslında bir sürü taraf yazarı dünya nifak sisteminden bahsediyor. Bu malum bir şey fakat son zamanlarda giderek alenileşti. Mesela Amerika Birleşik Devletleri Suriyeli muhalifleri destekliyorum dedi. Ders oldu rejime vakit kazandırdı. Buraya baktığınız zaman insani bir durum var fakat insani durumu siyasi düzenler izah ediyor. İsrail tarafından katledilenlerin %20'sinden fazlası çocuk. Terör bunun neresinde? Olsa olsa masumlar kulübü olur. Öldürülenlerin kulübünün bir üyesi olur. Dolayısıyla dünya infak sistemi var. Şöyle bir yazı görmüştüm. Fransa'da bazı sanatçılar ortaya çıkmıştı. Onlar şunu söylüyorlar. Siyonizme karşı çıkmak aslında küresel sisteme karşı çıkmak anlamına geliyor. Dolayısıyla bugün siyonizmin arkasında İsrail, İsrail'in arkasında küresel sistem var. Her şeye rağmen bu tamamen ortaya çıkmış durumda.


Eski Türkiye, Yeni Türkiye diye bir tartışma var. İkinci dünya savaşından sonra kurulan sistem tamamen nifak üzerine bir sistem maalesef. Siyonizm bunun kalbini temsil ediyor. Devletler insanlar veya kurumlarda ölenleri görmemek için direniyorlar maalesef. Sonuç olarak bugün İslam'a karşı küresel bir saldırı var. Küresel bir husumet var. Bugün yaşananlar Filistin davası olmaktan öte yani İslam davası meselesidir.


Peki, İslam dünyasında neden Türkiye'nin dışında tepki veren yok gibi?


İslam dünyasında maalesef halkın iradesi somutlaşmıyor. İktidarlarda halkın iradesi yok. Arap Baharı da gösterdi ki kurulu sistemler hepsi oraya dahil.

Bilindiği gibi Hıristiyan Siyonistler diye tabir vardı. O güne baktığımız zaman Hıristiyan siyonistler yerine Arap siyonistler veya daha geneline baktığımız zaman Müslüman siyonistlerden bahsetmek mümkün. Yani İsrail çıkarlarına Arap çıkarlarına İslami çıkarları Müslüman çıkarlarına önceliği Filistin'i Hamas'tan daha fazla düşman olarak gören anlayışa siyonist anlayış diyoruz. Maalesef bundan dolayı da anlayışsızlar.

SOSYAL MEDYA VİCDANLARIN SESİ OLUYORPeki ne yapılabilir? Bugünkü dünya küresel sistemi içerisinde Filistin'e karşı bu katliamlar devam ederken, ne yapılabilir?

Sağlıklı bir kamuoyuna ihtiyaç var. Sağlıklı kamuoyu da yok. Sağlıklı kamuoyu da basın yayın ilkesine geçiyor. Maalesef duyarlı kesimlerde basının kenarındalar.
Ama bir de sosyal medya duyarlılığı sınırlandırdı. Doğrudan görüntüler var. Dolayısıyla vicdanlar nasır bağlamamışsa kim ne derse desin ortada olan bitenleri sosyal medya bir şekilde gösteriyor. Vicdanlar bu doğrultuda karar vermeli. Bu doğrultuda harekete geçmeli. Dolayısıyla sosyal medya Arap Baharı'nın devreye geçmesinde nasıl etkili olduysa inşallah diyorum Filistin dede etkili olacaktır. Ben sonunda haklı tarafın kazanacağından yana karşı hiç şüphem yok. Ama araçları eksik, zamanla temin edilmesi lazım. Halkın seferber olması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müslüman siyonistler var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN