Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Efendisine tek laf etmiyor'

Giriş Tarihi: 23.7.2014

Erdoğan, İsrail'in Gazze operasyonunu eleştirirken "Pensilvanya'daki zat çıkmış taziye yayımlıyor, ülkesini eleştiriyor. Efendisi İsrail'e tek laf söylemiyor. Yazıklar olsun" dedi

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Tayyip Erdoğan dün son kez TBMM Grubu'nda partililere seslendi, Gazze'ye yönelik sert tepkisini sürdürdü. Erdoğan şu mesajları verdi:

* AYAĞA KALKANLARI SELAMLIYORUM: Dünya, çocukların ölümünü sadece seyrediyor. Devletler, bu insanlık dışı, bu barbarca katliama seyirci kalırken, halklar sokaklara çıkıyor. Devletlerinin engellemesine rağmen tepkilerini mertçe, yiğitçe ortaya koyuyorlar. Buradan, Gazze için eylem yapan Londra'yı, Paris'i, Brüksel'i, Belgrad'ı, Kopenhag'ı Berlin'i tebrik ediyor, insanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum. İnşallah halkların, insanların bu hassasiyeti, bu yürekli duruşu devletlerini de dize getirecek, devletlerinin de insani, vicdani bir tutum sergilemesini sağlayacaktır.

* ZALİM DEVLET İÇİN NÖBET TUTTURAMAZLAR: İsrail zulmüne ses çıkarmayacak, Gazze için sesini yükseltmeyecek, dengeleri gözetecek, sessiz, tepkisiz bir cumhurbaşkanı ile Türkiye'yi susturmak, sindirmek istiyorlar. Türkiye'nin de İsrail için nöbet tutmasını istiyorlar. Türkiye'ye o eski günlerde olduğu gibi parmak sallayarak istikamet çizemezsiniz.

İŞTE BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN O KONUŞMASI


* YENİ BAĞIMSIZ TÜRKİYE: Bu Türkiye, yeni Türkiye'dir, tam bağımsız Türkiye'dir. Ne içerideki işbirlikçilere ne dışarıdaki mütekebbirlere boyun eğecek bir Türkiye yok. Gezi'de bizi yok edebilirlerdi, 17, 25 Aralık'ta bizi hapsedebilirlerdi, sürekli suikast tehdidi altındaydık. Ama istiyorum ki biz olsak da olmasak da Türkiye'nin bağımsızlığına, istiklaline hiç kimse artık el uzatmasın.

ARKADAŞINA GÖNDER
'Efendisine tek laf etmiyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN