Kelepçe şov emri

Gözaltına alınan paralel yapı polislerinin kelepçeli şovları ve mağduriyet algısı yaratmaya yönelik mesajları için cemaatin emniyet imamı Abdüllatif Tapkan'ın talimat verdiği ortaya çıktı

Paralel yapı operasyonunda şüpheli polis müdürlerinin mağduriyet algısı yaratmak için yaptıkları kelepçeli şovun sırrı çözüldü. Kendilerini ters kelepçeleten, kelepçeli ellerini havaya kaldırarak tepki gösteren zanlı polis müdürlerinin organize hareket ettiği, talimatı ise "Emniyet İmamı" Abdülletif Tapkan'dan aldıkları ortaya çıktı. Operasyonla ilgili önceden istihbarat alan bu polislerin, görevi Osman Hilmi Özdil'den devralan yeni Emniyet İmamı Tapkan tarafından gözaltında atacakları her adım konusunda bilgilendirildiği saptandı.

AYNI MESAJLAR..
Şüphelilerin tamamına yakınının da yargılandıkları konular hakkında bir şey söylemeyip işi sadece 17 Aralık- 25 Aralık operasyonlarına bağlamaya çalışması, ağız birliği yapmışçasına "haram lokma yemedik", "hırsızlar dışarıda biz içeride" şeklinde mesajlar iletmesi ve elebaşı 3 müdürün kelepçe şovu bu bilgiyi doğrular nitelikte. Nitekim kelepçeli ellerini yukarı kaldırıp organize şov için düğmeye ilk basan eski İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Hayati Başdağ'ın hemen ardından ters kelepçeli görüntüsüyle Eski Terörle Şube Müdürü Yurt Atayün gündeme oturdu. Ancak daha sonra Atayün'ün bizzat kendi talebiyle arkadan kelepçelendiği ortaya çıktı. Atayün'ün ardından da Eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer de diğer polis müdürleri gibi tüm dikkatleri bileğindeki kelepçeye odaklayıp "Bunlar şeref madalyası" diye bağırdı.

SOSYAL MEDYA SEFERBERLİĞİ

Tek merkezden hareket ettiği belirlenen paralelci 3 polis müdürünün bu mesajları anında sosyal medyada yankı buldu. Kelepçeli fotoğraflar, çoğunluğu yeni açılmış twitter hesaplarının kimlik bölümüne yerleştirildi. Sosyal medyadan yoğun bir kara propaganda bombardımanı başlatıldı. Paralel yapı medyası da kirli senaryoyu aynı şekliyle işledi. CHP ve MHP'nin içindeki paralel yandaşları boş durmadı. Kelepçede simgeleşen kara propaganda bu unsurlar tarafından da dillendirildi.

'DİREN ŞAKİRT'
Ergenekon ve Balyoz davalarında olduğu gibi şüpheli polislerin aileleri de harekete geçirildi. Aileler ve "dayan şakirt" mesajıyla organize olan cemaat üyeleri, İstanbul Emniyeti'nin arkasında bulunan Büyükşehir Belediye'ye ait Ali Emiri Kültür Merkezini üs edindi. Kültür merkezinde toplanan paralel yapı mensupları, suçluları nasıl kahramana dönüştüreceklerini konuşmaya başladı.

FUHUŞ OKULLARI İFTİRASI

Oysaki mağdur birer kahramana dönüştürülmeye çalışılan o polislerin gerçek yüzleri çok ürkütücü. İşte bazılarının profili...

Erol Demirhan:
Birçok masum insanın ismini Ergenekon ve Balyoz soruşturmalarına karıştırdı. Türkan Saylan'ın Ergenekon'un eğitim ayağı olduğu iddiasıyla operasyon yaptı. O dönem cemaat okullarının en büyük rakibi olarak görülen Saylan'ın kontrolündeki okul ve yuvaları "fuhuş yuvası" diye lanse edip, irtibatlı oldukları gazetecilere haber yaptırdı. 7 Şubat MİT krizi ve KCK operasyonlarının da kilit ismiydi.

Ömer Köse: Selam örgütü soruşturmasına Başbakan ve MİT müsteşarını kod isim ve uydurma kimlikle ekleyerek dinleyip, elde ettiği bilgi ve belgeleri üçüncü şahıslara aktaran ekibin başı. Mali Şube Müdürlüğü döneminde başlatılan kaçak lüks oto operasyonlarıyla ilgili dosyalar ise yeniden açılmaya başladı. Köse, otomobilleri satın alan birçok ünlüyü basında teşhir ettirirken araçları satanları sakladı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Kelepçe şov emri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN