Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Giriş Tarihi: 26.7.2014 18:16 Güncelleme Tarihi: 26.7.2014 19:20

Cumhurbaşkanı adayı Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'da vatandaşlara seslendi.

Başbakan Erdoğan2ın açıklamalarından satır başları şöyle:

-30 Mart'ta verdiğiniz oylarla oyunu bozduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.

-Gazze'ye verdiğiniz destek için teşekkür ediyorum.

-81 vilayetin sevinç gözyaşlarından birileri rahatsız oldu. Diyarbakır'daki kardeşlik fotoğrafından malum medya ve birileri rahatsız oldu. Yetmedi 17 Aralık ve 25 Aralık'ta darbe girişiminde bulundular. Çözüm sürecini hedef aldılar.

-17 Aralık ve 25 Aralık darbe girişiminin ardında kim olduğunu siz çok iyi biliyorsunuz.

-Nevruz'da 40 kişinin ölümünde kim varsa, 17 Aralık'ın arkasında yine onlar var. Bütün bunlara rağmen dik durduk yola devam ettik.

-Biz Pensilvanya ihanet şebekesiyle hesaplaştığımız gibi onların arkasındaki güçlerle de hesaplaşıyoruz.

-Gezi olayları ve 17 Aralık girişiminin arkasında aynı koalisyon var. Onlar Türkiye'yi geçmişte gözyaşı akıtılan dönemlere Diyarbakır zindanlarında yaşanan acılara götürmek istediler. Rabbim 30 Mart'ta onların tuzaklarını darmadağın ettiler.

-Şimdi Cumhurbaşkanlığı seçiminde yine eski Türkiye hayali kurmaya başladılar. Kimin kiminle iş tuttuğunu ittifak yaptığını sizler de görüyorsunuz.

-Kürt kardeşlerimizin sorunlarını yok sayan, senelerce her şeye karşı çıkan, CHP, MHP ve HDP sahnede. On yıllardır şiddet akan medya yine sahnede.
-On yıllardır adam satmakla yaşamış, ırkçı Pensilvanya şimdi yine sahnede.

-Buldukları aday onlara çok kolay uyum sağlamış, Batıya gidiyor Irkçı oluyor, Doğuya gidiyor başka şey söylüyor. Buraya geliyor buraya göre birşey söylemek istiyor ama şerbeti yok.

-CHP ve MHP adayının eline bir dergi tutuşturdular. O dergide "Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır" diye kapak yaptılar. "Açlıktan ölün" diye kapak yaptılar. CHP Genel müdürü ve annesini aşağılayan kapak yaptılar. Muhsin Yazıcıoğlu'nu tahkir eden şahsımın da idamını talep eden kapak yaptılar. Sanmayın ki yanlışlık yaptı. Şecaat arz ederken sirkatin söyledi.

-Ben inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu bu ırkçı adaya gereken dersi verecek. Biz ırkçı değiliz. Biz siyasi kürtçü değiliz, siyasi Türkçü de değiliz. Biz bütün yaradılmışları Yaradandan ötürü seviyoruz.

-Bahçeli Kürt kardeşim dedi, bundan çok memnunuz. Bunu öğrenmiş, BDP bir aday çıkarmış, kendisi de adayımız hanım olmalıydı diyor. Hanım aday çıkardınız da halk hayır mı dedi.

-Geçmişte Meclis Cumhurbaşkanı seçemiyordu, 114 tur oylandı, Mardin'li Nurettin Yılmaz Cumhurbaşkanı adayı oldu, Kürt aday olur mu dediler. Daha sonra merhum Turgut Özal Cumhurbaşkanı oldu.

-Farklı düşüneni tehdit ediyorlar, dağa kaçırılan çocukların annelerine hakaret edecek kadar insafsızlar vicdansızlar.

-Anneler çok ulvi bir mücadele veriyorlar. BDP'nin adayı onlar MİT'in oyuna geldiler dedi. Sen satılmış olabilirsin ama o anneler asla senin gibi değil.

-Doğunun güneydoğunun bu kan tacirlerine artık dur demesi gerekir. HDP Genel Başkanı CHP ile Cumhurbaşkanlığı için ortak aday için gitti. Eğer anlaşsalardı CHP ve HDP'nin ortak adayı olacaktı. CHP, Kürt katliamının, faili meçhullerin, Diyarbakır cezaevinin savunucusudur. HPD gitti bu CHP ile ortak aday için görüştü. Diyarbakır'dan inşallah bu CHP kafasına ve CHP ile ittifak arayışına giren HDP'ye de dersini verecektir. CHP ve HDP'ye verilen her oy eski Türkiye'ye gidecektir.

-Şahsıma verilecek her oy çözüm sürecine gidecektir. Çözüm sürecinde, annelerin gözyaşının dinmesi, dağa kaçırılan yavruların annesine kavuşması, çözüm sürecinde dağda mezrada olanların evine köyüne dönmesi var. Çözüm sürecinde barış özgürlük ve huzur var, refah birlik beraberlik var.

-Eskiden akşam 5'ten sonra kepenkler iniyordu. Şimdi Diyarbakırlı kardeşlerim şehrin tadını çıkarıyor.

-Kanın değil, gözyaşının değil, sıkılı yumrukların değil, geleceği aydınlık bir Türkiye inşa ediyoruz. Terör olarak yıllarca bu ülkede bir bahane vasıta olarak kullanıldı. Terörün üzerinden birileri güç devşiriyordu. Terör bahane idi. Faili meçhullerin üzeri örtülüyordu. Çarpık demokrasiye milletin rıza gösterilmesi isteniyordu.

-Hiçbir silah demokrasi içinde savunulan fikirden daha güçlü değildir. Yıllarca bu ülkenin efendisi sahibi gibi davrananlar çözüm süreci ilerledikçe kaybettiklerini görüyorlar.

-Biz bu sürece canımızı bendinizi koyduk. Sürece karşı önümüze engeller çıkardılar. Ama dik durduk. İnan önümüzde günler çok daha güzel olacak.

-Türkiye'yi özüne aslına kuruluş ruhuna biz döndürüyoruz. Klavyeler üzerindeki diller üzerindeki baskıyı biz kaldırdık. Köyler ve yollardaki baskıyı biz kaldırdık. Düşüncelerin siyasetin gösteri hakkının üzerindeki baskıyı biz kaldırdık.

-Üniversiteye başörtüsü ile giremeyen öğrencilerin önündeki engeli biz kaldırdık. Manevi değerlerin üzerindeki baskıyı biz kaldırdık.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan Erdoğan'dan önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN