Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ey Sisi bunun hesabını nasıl vereceksin?'

Giriş Tarihi: 26.7.2014
Başbakan Tayyip Erdoğan, İsrail'in katliamlarına tepki gösteren Türkiye'yi susturamayanların darbe ile Mısır'ı susturduğunu söyledi. TÜMSİAD ve Rumeli Derneği'nin Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftarlarına katılan Erdoğan, şunları söyledi:
TÜRKİYE SUSSUN İSTİYORLAR: Artık hiçbir uluslararası kuralı tanımayan, hiçbir tepkiye kulak asmayan, şımarıklığı zirve yapmış bir terör devletiyle karşı karşıyayız. İstiyorlar ki Türkiye de sussun. Gezi olaylarının gayelerinden biri de Türkiye'yi susturabilmekti. 17-25 Aralık operasyonları, efendisinden aldığı talimatla Pensilvanya'nın Türkiye'yi susturma girişimiydi.
HANİ SİSİ MÜSLÜMANDI?: Mısır, Sayın Mursi yönetiminde Türkiye ile birlikte bu şımarıklığa karşı çıkıyordu. Darbe yaptılar, Mursi'yi kanlı şekilde uzaklaştırdılar. Mursi'nin ilk icraatlarından biri Refah sınır kapısını açmaktı. Darbecilerin ilk yaptığı ise kapatmak oldu. Türkiye'yi de susturamayınca Mısır'ı susturdular. Hani Sisi, Müslüman'dı. Sen nasıl Müslümansın? Müslümansan oradaki Müslüman kardeşlerine insani yardım için Refah kapısını nasıl kaparsın? Ey Sisi bunun hesabını nasıl vereceksin?
BİZDE IRKÇILIK OLMAZ: Bizde ırkçılık olmaz, bizde soykırım olmaz, bizde farklı dinlere, inançlara tahammülsüzlük olmaz. Milletimizin ve ülkemizin tarihinde antisemitizm hiç olmadı, bugün de yok, yarın da olmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ey Sisi bunun hesabını nasıl vereceksin?'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN