Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pensilvanya çözüm ve kardeşliği hedef aldı

Erdoğan, barış güvercini uçurduğu Diyarbakır mitinginde 17 ve 25 Aralık darbe girişimini yapanların çözüm sürecini hedef aldığını vurgulayarak "Biz bu sürece başımızı koyduk" dedi

Giriş Tarihi: 27.7.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Tayyip Erdoğan, Diyarbakır mitinginde 77 milyonun birbiri ile kucaklaşmasından birilerinin rahatsız olduğunu belirterek "17 ve 25 Aralık'ta yargı ve emniyete sızmış bir grup vasıtasıyla darbe girişiminde bulundular. Çözüm sürecini hedef aldılar" dedi. Erdoğan, "Faili meçhullerin, 1992 Nevruz'da 40 kişinin ölümünün arkasında kim varsa 17 Aralık darbe girişiminin arkasında da aynı kişiler var" diye konuştu. Erdoğan, Diyarbakır'da 40 derecenin üzerinde sıcağa rağmen İstasyon Meydanı'nı dolduran kalabalığa seslenerek şu mesajları verdi:

SEVİNÇTEN RAHATSIZ OLDULAR:
16 Kasım'da buraya geldik. Diyarbakır'da tarihi bir günü yaşadık. Sayın Mesud Barzani katıldı, 38 yıl sonra vatanından uzak kalan Şivan Perver vatanına döndü. İbrahim Tatlıses sizlere seslendi. Ne dediler, "Megri" dediler, "ağlama can, ağlama kardeş" dediler. Diyarbakır o gün yine ağladı ama bu kez sevinçten ağladı. Diyarbakır umutla ağladı. Kabına sığmadık için yıllardır arzuladığı kardeşlik iklimini teneffüs ettiği için ağladı, o gün Diyarbakır ile İstanbul, Erzurum, Trabzon ağladı, o gün bizimle Erbil, Şam, Kahire, Kabil sevinç gözyaşları döktü.

ARKASINDAKİLER AYNI:
81 vilayetin sevinç gözyaşlarından, 77 milyonun birbiri ile kucaklaşmasından birileri rahatsız oldu. Malum medya malum çevreler bu kardeşlik resmini gölgelemek istedi. Yetmedi 17 ve 25 Aralık'ta yargı ve emniyete sızmış bir grup vasıtası ile darbe girişimde bulundu. Çözüm sürecini hedef aldılar. Gezi olaylarının arkasındakileri, 17-25 Aralık darbe girişimlerinin arkasındakileri siz çok iyi tanıyorsunuz. Faili meçhullerin, 1992 Nevruz'da 40 kişinin ölümünün arkasında kim varsa 17 Aralık darbe girişimin arkasında aynı kişiler var. Bütün bunlara rağmen dik durduk yola devam ettik.

PENSİLVANYA ESKİ TÜRKİYE'Yİ İSTİYOR:
Biz Pensilvanya ihanet şebekesi ile hesaplaştığımız gibi onların arkasındaki güçlerle de hesaplaşıyoruz. Hem gezi olaylarının hem de darbe girişimlerinin arkasında eski Türkiye koalisyonları var. Onlar Türkiye'yi eski Türkiye'ye annelerin gözyaşlarının kanın aktığı, Diyarbakır zindanında feryatların koptuğu günlere döndürmek istiyorlardı. Tuzakların üzerinde tuzak vardır. Rabbim bu tuzakları darmadağın etti. Şimdi aynı koalisyon bir kez daha ortaya çıktı, piyasaya sürdükleri CB adayı ile eski Türkiye hayali kurmaya başladılar.

HAYATI ADAM SATMAK OLAN PENSİLVANYA:
Kimin kiminle iş tuttuğunu ittifak yaptığını sizler de görüyorsunuz. Kürt kardeşlerimin sorunlarını yıllarca inkar kimliklere inançlara zulüm eden CHP yine sahnede, milliyetçiliği ırkçılık olarak anlayan MHP sahnede, gerilimden kandan medet uman HDP sahnede, on yıllardır manşetlerinden kan ırkçılık akan medya sahnede. İstanbul'dan ötesini bilmeyen bazı iş verenler sahnede, hayatları sırttan adam hançerlemekle geçmiş ırkçı Pensilvanya sahnede. Bunlar bir araya geldiler. Yasaklardan, zulümden medet uman ne kadar odak varsa bir araya geldiler.

NABZA GÖRE ŞERBET VERİYOR:
CHP, MHP ortak aday çıkardılar. Türkiye'yi bilmeyen gerçeklerinden bihaber aday çıkarttı, nereye gitse oraya göre konuşuyor.

IRKÇI DERGİ İÇİNDEKİNİ AKSETTİRDİ:
Size bir kareyi hatırlatacağım. Bu aceminin eline İstanbul'da bir dergi tutuşturdular, bu monşer o dergi ile poz verdi. O derginin kapaklarında "Kürt sorunu yoktur, Kürt istilası vardır" bunu kapak yaptılar. Açlık grevi yapanlara "Açlıktan geberin" "Devlet Dersimlilerden değil, Dersim devletten özür dilesin" diye kapak yaptılar. Kılıçdaroğlu'nu ve annesini hor gören, şahsımın idamını isteyen kapaklar yaptılar. Sanmayın ki, yanlışlıkla o dergiyi aldı. Takdiri ilahi... o dergiyi elinde tutarak içinde ne varsa dışarı aksettirdi. Ben inanıyorum ki Doğu ve Güneydoğu bu ırkçı adaya gereken cevabı verecek.

HDP ADAYI:
HDP cumhurbaşkanı adayı çıkarması Türkiye'de tesis ettiğimiz özgürlük ve barış ortamının göstergesidir.

CANIMIZI KOYDUK:
Biz bu çözüm sürecine başımızı, canımızı koyduk. Süreci baltalamak için engeller çıkardıklar, dik durduk. Türkiye'yi özüne aslına kuruluş ruhuna kavuşturuyoruz. Kimlikler, kültürler, klavyeler, diller üzerindeki, köyler mezralar, kitaplar, türküler üzerindeki, siyasetin üzerindeki baskıyı biz kaldırdık. 10 Ağustos bir dönüm noktasıdır. İnşallah Türkiye düşmanlarının kaybedeceği bir seçime giriyoruz.

'OYUNUZU ÇÖZÜME VERİN'
CHP Kürt meselesinin, Dersim'in, kapanan camilerin mimarıdır. İşte HDP gitti bu CHP ile ittifak arayışına girdi, ne diyor birlikte dans edelim, işte CHP kafası budur. Diyarbakır'dan bu adaya bu kafaya oy çıkmayacaktır. CHP, MHP, HDP'ye verilecek her oy eski Türkiye'ye verilecektir, şahsıma vereceğiniz her oy Çözüm Sürecine destek olacaktır.

ACILI AİLELERDEN KIRMIZI-BEYAZ GÜL
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyası için geldiği Diyarbakır'da 1990'lı yıllarda yaşanan olaylar nedeniyle mağdur olan ailelerle görüştü. Diyarbakır Havalimanı'na gelen 4 aile, çözüm sürecinin barışla nihayete erdirilmesini istediklerini dile getirerek, Başbakan Erdoğan'a kırmızı ve beyaz gül verdi. Başbakan Erdoğan ile görüşen Şemsettin Ayhan, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi 6. sınıf öğrencisi olan kızı Aynur Ayhan'ın 1 Temmuz'dan itibaren kayıp olduğunu, bıraktığı mektubunda Suriye'nin kuzeyindeki Rojava bölgesine gittiğini öğrendiklerini söyledi. Başbakan ile görüşen Zeynep Yağmur da 4 kız kardeş olduklarını, babalarını 1993 yılında faili meçhul cinayette kaybettiklerini söyledi. Olayın halen aydınlatılmadığını dile getiren Yağmur, "Amacımız bundan sonra hiç kimse babasız büyümesin. En küçük kardeşim babam öldüğünde 16 aylıktı. Ben 9 yaşındaydım. Temennimiz bir daha böyle bir şeyin yaşanmaması. Babasız büyümek çok zor. Çözüm sürecini destekliyoruz. Hep başbakanımıza dua ediyoruz" ifadelerini kullandı. Gülistan Güler ise Hazro ilçesinde 1990'lı yıllarda köylerinin yakıldığını, köyden ayrılmak zorunda kaldıklarını kaydederek, bu nedenle çok mağduriyet yaşadıklarını aktardı.

BDP, DOĞU'NUN CHP'Sİ
1980'de Meclis cumhurbaşkanı seçemiyordu. Mardin bağımsız milletvekili Nurettin Yılmaz aday oldu. "Bir Kürt cumhurbaşkanı mı olacak" dediler. 1980 darbesinden sonra işkence yaptılar. Ama sonra Turgut Özal cumhurbaşkanı oldu, demek ki olabiliyormuş. Bu HDP doğunun CHP'si olmaya çalışıyor. Farklı olanı sindiriyor, milli manevi özellikle dini değerleri tahkir ediyorlar. Dağa çocukları kaçırılan anneleri rencide edecek kadar vicdansızlar. BDP'nin adayı ne dedi? Bu anneler için istihbarattan para alarak o eylemleri yapıyor dedi. Sen belki satılmış olabilirsin ama o anneler satılmış değil. Bunlar annelerin sadece gözyaşını, gençlerin sadece kanını sever.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pensilvanya çözüm ve kardeşliği hedef aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN