Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kumpası psikolojik harple yapıyorlar

Paralel Yapı soruşturmasını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Canikli: Bu kadar bağırıp çağırmalarının nedeni, itirafların önüne geçmektir

Giriş Tarihi: 1.8.2014
Paralel Yapı'yla ilgili yürütülen "casusluk" soruşturmasını değerlendiren AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Paralel Medya ve çevresinde oluşturulan psikolojik harp taktiklerinin hedefinde itirafçı polisleri sindirme taktiği olduğunu açıkladı. Soruşturmayla Paralel Yapı'nın emniyetteki yapılanmasının ifşa olduğunu ve daha önce inkâr etmelerine rağmen gelinen süreçte bu bağlantının tam anlamıyla ortaya çıktığını söyleyen Canikli, "Bu kadar bağırıp çağırmalarının, gürültü çıkarmalarının nedeni, bu operasyonlarda tutuklananların itiraflarda bulunmamaları içindir. Şu anda psikolojik bir harp, savaş yapılıyor. Baskı altına alarak kendilerinin hala güçlü olduğunu, yakın bir gelecekte kendilerinin yeniden tutuklar bir pozisyona geçeceklerini söyleyerek, karşı tarafı korkutmaya, kendi taraflarına ve tutuklananlara moral desteği vererek onların konuşmasını engellemeye çalışıyorlar" diyerek şunları söyledi.

ER YA DA GEÇ TEMİZLENECEK
"Ama şahsi kanaatim böyle bir yapının, Türkiye'nin gerçekten geleceğini, güvenini tehdit eden, çünkü hiçbir devlet resmi legal bir yapının dışında paralel yapılanmayı kesinlikle kabul etmez. Buna izin veremez, hangi devlet, kim olursa olsun. Bu Türkiye için de geçerlidir. Dolayısıyla böyle bir yapının ayakta kalması, Türkiye'nin yönetimine alternatif, paralel bir yapının oluşturulması söz konusu olmaz. Er veya geç legal yapı, anayasal meşru yapı, bu illegal, paralel yapıyı hukuk kuralları çerçevesinde ortadan kaldırır."

HEDEFLERİ ERDOĞAN
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da partisinin ilçe teşkilatı tarafından Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesindeki Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda konuştu. Bozdağ, asıl hedefin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu belirterek, on siyasi partinin tabelalarını birleştirdiğini belirtti. Bozdağ, "Size bir gün, 'gün gelecek komünistlerle MHP aynı kişiyi cumhurbaşkanı adayı gösterip onun cumhurbaşkanı olması için ter dökecek' deseler inanır mıydınız? Emin olun birilerinin bütün gayesi Erdoğan'dan kurtulma üzerinedir" dedi.

GÜLEN DAVA AÇTI
AK Parti Ankara Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz Paralel Yapı'nın illegal işlerini anlatan bir gazete haberini Twitter'da paylaşarak yorum yaptığı için Fethullah Gülen tarafından kendisine dava açıldığını belirtti. Yazılı açıklama yapan Kapusuz, "Ben devlet içinde farklı bir devlet gibi hareket eden, emri başka yerlerden alan Paralel Yapı'ya laf söyledim ama dava okyanus ötesinden geldi. Yasadışı dinlemeleri dinlenmesini eleştirdim ama okyanus ötesinden dava açıldı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kumpası psikolojik harple yapıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN