Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MHP'li Yeniçeri: Mektupla şantaj yaptılar

Giriş Tarihi: 1.8.2014
MHP Ankara Milletvekili Özcan Yeniçeri, yasa dışı şekilde dinlenip, izlendiğini ve mektuplu şantaj yapıldığını söyledi. "Silindi" sandığı kayıtların bir başka yere servis edildiğini kaydeden Yeniçeri, 2011 seçimleri öncesinde muhalefeti dizayn etmek için hazırlanan kaset komploları, yasa dışı dinleme ve izlemlerin, 2013-2014'te ise iktidarı dizayn etmek için uygulandığını vurgulayarak şunları söyledi:
Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce Kavaklıdere'deki Kuğulu Postanesi'nden 11 Mart saat 16.04'te gönderilen mektupla bana şantaj yapıldı. Kimin yolladığı belli olmayan mektupta, 2011 genel seçimleri öncesinde özel konuşmalarımın dinlendiği ve kaset olarak servis edileceği yazılıydı.
Gereğinin yapılması için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunup, tehdit mektubunu da savcılığa teslim ettim. Mektubun gönderildiği yer ve saat bellidir. O günkü postane kamera kayıtlarıyla gönderen kişinin tespit edilmesi mümkün.
Dinlemeler tamamen özel hayatın içinden alınmıştır. Suç inşa etmek için mahremimize girilmiştir. Bundan daha büyük hak ihlali düşünülemez. Dinlendiğim dönem 2011 genel seçimleri öncesine ait. 2011 genel seçimleri öncesi yapılan kaset komploları tamamen muhalefetin dizaynıyla ilgiliydi. 2013-2014 yıllarında yapılan görüntü- ses kayıtlarıyla ilgili servisler ise iktidarın dizaynı ile ilgili.
Sürekli izlendiğimi, her söz ve tavrımın kayıt altına alındığını düşünüyorum. Siyasetin, siyaset ve ahlak dışı yöntemlerle dizayn edilmesi basit bir ekibin işi değildir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MHP'li Yeniçeri: Mektupla şantaj yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN