Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Şehit aileleriyle ilgili yasa çalışmasını bile dinlemişler'

G.Antep Belediye Başkanı Fatma Şahin: Başbakan'la kadın hakları ve şehit yakınlarına ilişkin konuşmaları bile kriptolu telefondan dinlemişler

Paralel yapı tarafından kriptolu telefonunun dinlendiği ortaya çıkan Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bakan olarak görev yaptığı 2013 yılının aralık ayı ve öncesi süreçte telefonlarının paralel yapı tarafından usulsüz bir şekilde dinlenmesine yönelik önceki gün savcılığa suç duyurusunda bulundu. SABAH'a konuşan Şahin, Başbakan Tayyip Erdoğan'la kriptolu telefonu üzerinden konuşmalarının dinlenilmesine yönelik şunları anlattı: n "Kadın hakları, şehit yakınları ve gazilere yönelik 2 önemli yasayı hayata geçirdiğimiz dönemde, Başbakanımıza bilgi veriyorduk. Ayrıca Suriyelilerle ilgili yaptığımız çalışmaları aktarıyorduk. Başbakanımıza bilgi verme amaçlı yaptığımız konuşmaları bile dinlemişler.
40 yıl düşünsem kriptolu telefonların dinlenebileceği aklıma gelmezdi. Bu, o örgütün ulusal güvenlik açısından nasıl tehdit olduğunun kanıtı. Hukuk önünde gereken cezayı alacaklar.
17 Aralık öncesinde, hepimiz, iyi bir şeye vesile oluyorlar, hayır işliyorlar diye yardımcı olmaya çalışıyorduk kendilerine. 17 Aralık ise bize her şeyin görünenden çok farklı olduğunu, bu yapının ne denli tehlikeli olduğunu gösterdi. Bizim safımız belli. Suç duyurusunu yaptık ve adalet önünde gereken cezayı almaları için sonuna kadar takipçisi olacağız." Fatma Şahin, bir sivil toplum kurumu niteliğinde olan cemaatin devletin merkezini dinlemesini 'haddini aşmak' olarak yorumladı ve "Bunlarla mücadele tam yapılmalı ki artık ortaya böyle bir şey çıkamasın. Dezavantajlı gruplarla ilgili çalışmaları bile dinleme ihtiyacı hisseden bu grubun ne kadar kötü niyetli ve ne kadar ulusal güvenliğimizi zedeleyen bir duruma geldiğini de gösteriyor. Öbür dünyada da davacıyım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Şehit aileleriyle ilgili yasa çalışmasını bile dinlemişler'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN