Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Şovmenler şimdi ecel terleri döküyorlar"

Başbakan Erdoğan cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında halka hitap etti.

Giriş Tarihi: 2.8.2014 18:41 Güncelleme Tarihi: 2.8.2014 20:27
İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

- Paralel yapıyla mücadelemizin sebebi, ulusal güvenliği tehdit eden tüm unsurlarla mücadeledir.

- İnlerine girdik, şimdi şovmenler ecel terleri döküyor. Daha işin başındayız, çok şey çıkacak, siz seyredin. Bunların sadece 'Allah bir' dediğine inanın bunun dışında dedikleri her şey yalan. Herkesi dinlemiş kaydetmişler.

- Utanmadan çıkmışlar 'biz haram yemedik' diyorlar. Kardeşlerim bunlar haramı hamuduyla götürdüler. Paralel yargıdakiler 'senin şu işini çözeriz ancak şunu vereceksin, şuraya şunu yapacaksın'. İş adamlarına aynı şekilde 'senin şu işini görürüz ama şunu şuraya vereceksin' diyerek iş adamlarının hepsi bir korku kumpası içerisine girdi. Siz daha ne yiyeceksiniz, en büyük haramı yemişsiniz, kul hakkına girmişsiniz, vatanınıza, ülkenize, milletinize ihanet etmişsiniz. İnsanların mahremine, yatak odalarına kadar girmişsiniz, şantaj yapmışsınız.

- Kılıçdaroğlu, kaset genel başkanı işte böyle oldu. Baykal'a kumpası kurdular. Bunda yalan çok dürüstlük yok. Bu monşer aday CHP'nin, MHP'nin değil Pensilvanya'nın, uluslararası güçlerin adayıdır. Bu adam ithaldir.

- İstiklal Marşı için 'Herhalde Çanakkale Şehitleri şiirinden' diyor, 3-5 yaşında çocuklarımız İstiklal Marşı'nı gümbür gümbür okuyor. CHP'li, MHP'li kardeşlerime sesleniyorum böyle bir adamın peşinden nasıl gideceksiniz? Daha Milli Marşı bilmiyor. İzmir, bu monşer, ithal adaya, kendi ülkesinin milli marşını dahi tanamayan bu adama inşallah aldanmayacak.

- Görüyorum ki İzmir 'tıpış tıpış' değil, gönüllü olarak sandığa gidecek, hür iradesiyle oyunu kullanacak.

- Bu ithal aday yerli değildir, milli değildir, ülkesine milletine yabancı bir adaydır. Bu aday siyaset bilmez, bu aday Türkiye'yi de Türkiye'nin sorunlarını da bilmez. En azından İstiklal Marşı'nı bilseydi.

- Çıkmış bir tane aday, ismini vermiyeceğim, diyor ki; 'tek millet olmaz' diyor. Lafa bak, 'tek millet olmaz'. Ey efendi, bu ülkenin cumhurbaşkanı adayı olacaksan, bu ülkede tek millet anlayışını kabul edeceksin. Önce tek milletle neyi ifade edeceğimizi öğren. Daha sen çırak bile olamadın. Bu ülke Türküyle, Kürdüyle, Arabıyla, Lazıyla, Çerkeziyle, Boşnağıyla, Arnavutuyla, Pomağıyla, Romanıyla hepsiyle birlikte tek millet. Önce bunu öğrenmen lazım. Bunu öğrenmeyen bu ülkede cumhurun başkanı olamaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Şovmenler şimdi ecel terleri döküyorlar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN