İstiklal Marşı'nı bilmeyen monşer

Çatı Adayı İhsanoğlu'nu eleştiren Erdoğan "İstiklal Marşı'nı tanımaktan aciz monşere oy verilmez" dedi. Erdoğan Bahçeli'ye de "Çocukları gönder, marşı öğretsinler" diye seslendi

Giriş Tarihi: 2.8.2014
Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan seçim çalışmaları kapsamında dün Kahramanmaraş ve Manisa'da düzenlenen mitinglere katıldı. Erdoğan şu mesajları verdi:
BİR DE ÇARKÇI EKMEL ÇIKTI: MHP, CHP'nin peşine takılmasını tabanına anlatamıyor. Bakıyorsunuz çatı adayın yanında Sosyalist İşçi Partisi, Komünist Parti. Yahu dünyada komünist mi kaldı. Bahçeli ne diyor. Evime çocukları gönderip andımızı okutacakmış. Bahçeli sen çocukları çatı adayınızın evine gönder. Monşer adayınıza bir zahmet İstiklal Marşı'nı öğretsinler. Ben 'çarkçı Kemal'i tanımıştım da şimdi bir de çarkçı Ekmel çıktı. Diyor ki 'Ben orada öyle bir şey demedim' Güya bu bir profesör. Diyor ki 'Ben bir beyit okudum' Ey profesör o bir kıta. Beyit iki mısradan oluşur. Senin her yerin profesör olsa ne yazar. Sen daha bunu öğrenememişsin... Dürüst ol dürüst. Yalan söyleme. Sürçü lisan ettik de. Siyasetin bu inceliklerini kavrayamadı. Ama vakti de yok. Bu profesör beyefendiye AK Parti gençlik kolları, safahat ve İstiklal Marşı yolluyor. 10 Ağustos'tan sonra çok zamanı olacak.
CHP VE MHP'YE BU ADAYI ZORLA DAYATTILAR: Bu ortak aday benim CHP'ye gönül vermiş kardeşlerime yakışıyor mu? CHP ve MHP'ye bu adayı zorla dayattılar. CHP ve MHP tabanına 'tıpış tıpış gidip, oy vereceksiniz'dedi. Istiklal Marşı'nı tanımaktan aciz monşere oy vermeyecekler. Kahramanmaraş'ta bu adaya oy çıkmayacak.
BİZİ REZİL ETTİN İslam İşbirliği Teşkilatı'na gönderdik, orada bizi rezil ettin. Suudi Arabistan kaç defa başka Türk'ü verin dedi. Ekmel Efendi çıkmış, IŞİD'in elindeki Konsolosluk görevlilerini hala almadılar, diye durumu tahrik ediyor. İki pilotumuzu nasıl daha önce tere yağından iplik çeker gibi aldık, devlet yönetimi duygusallığı kabul etmez.
DÜN HİTLER'E BUGÜN İSRAİL'E SAHİP ÇIKIYOR: Gazze'deki katliamın üzerini örtmek, İsrail'in işini kolaylaştırmak için içeride ellerinden geleni yapıyorlar. CHP'ye bakıyorsunuz Irak'ta adaletsizliği destekliyor. Bakıyorsunuz Mısır'da darbecileri destekliyor. Bakıyorsunuz Suriye'de eli kanlı, zalim rejimi, Esed'i destekliyor, yüzbinlerce insanın katilini destekliyor. Gazze'de de İsrail işini rahat görsün, rahat soykırım yapsın diye bizi susturmanın mücadelesini veriyorlar. CHP Hitler'e, Mussolini'ye sahip çıkmıştı. Hatta Hitler'in safında yer almıştı. Bugün de Hitler'in izinden giden İsrail'e sahip çıkıyor.
YÜZ ÜSTÜ BIRAKMAYACAĞIZ: Kardeşlerim, şunu iyi bilmenizi isterim ki, Suriye'nin, Irak'ın Gazze'nin umudu sizlersiniz. Şu anda bütün mazlum halklar yüzünü bize döndü. Balkanların, Kafkasya'nın, Kuzey Afrika'nın Ortadoğu'nun umudu sizlersiniz, bizleriz. Şu anda bütün mazlum halklar bütün mazlum topluluklar yüzlerini bize döndüler. Biz onları yüz üstü bırakmayacağız.
YARDIMLARI ENGELLEDİLER: Pensilvanya çetesi yargı, emniyet, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki uzantılar yoluyla TIR'lara baskın düzenledi. Şimdi de CHP, MHP, utanmadan çıkıyor, bizi Türkmenlere yardım etmemekle itham ediyor. Pensilvanya'ya sahip çıkan bu CHP, bu MHP. Adana'da tırların durdurulmasına sessiz kalan işte bu CHP bu MHP. Hem yardımın engellenmesine göz yumacak hatta destek vereceksin hem de Türkiye'yi suçlayacaksın.
HANİ MİLİYETÇİYDİNİZ: Bahçeli hani siz milliyetçiydiniz? Hani vatanseverdiniz. O zaman bu ihanet şebekesine neden payandalık yapıyorsunuz? Düşünebiliyor musunuz? Ulusal güvenliğimizi tehdit eden böyle bir şebekeyle beraber hareket ediyorlar. CHP ve Pensilvanya, bu MHP yönetimini aldı, uçuruma doğru sürüklüyor. Namuslu davranmayı öğretmedi size Pensilvanya. Size 'takiye de yapabilirsiniz' dedi. 'Yalan da söyleyebilirsiniz' dedi. 'İftira da atabilirsiniz' dedi. Siz öyle geldiniz ve bu ülkeyi, bu devleti, bu ümmeti, bu toplumu siz bölmeye çalıştınız. Ama bu süreç devam edecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Marşı'nı bilmeyen monşer
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN