Karanlık el yine can aldı

Gazi Mahallesi'nde HDP-DHKP/C çatışmasında, işten eve dönmekte olan 16 yaşındaki İbrahim Öksüz nereden geldiği belirsiz kurşunla can verdi

İstanbul Nurtepe'de Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'ın standına saldırı ile başlayan olaylar bir anda tırmanıp politik hassasiyeti bulunan Gazi Mahallesi, Okmeydanı ve Sancaktepe'ye sıçradı. Olaylar 4 gündür HDP ve DHKP-C çatışmasına dönüştü. Gazi Mahallesi'nde yaşanan olaylar, yoldan geçen 16 yaşındaki tekstil işçisi İbrahim Öksüz'ün de hayatına mal oldu. Üst düzey emniyet yetkilileri, perde arkasında "alan hakimiyeti" bulunan HDP- DHKP-C çatışmasının "çift taraflı provokasyonla" tezgahlandığını bildirdi. Karanlık eller tarafından gerçekleştirilen provokasyonun seçimleri ve çözüm sürecini hedef aldığı ifade edildi. HDP'li grup, DHKP-C'lilerin etkin olduğu Nurtepe'de stant açmakta ısrar edince olaylar patlamıştı. Ancak bölgenin çok yakınında zaten HDP standı ve seçim irtibat noktası bulunuyordu. HDP'lilerin ısrarı "provokasyon" olarak değerlendirildi. DHKP-C'lilerin de kışkırtıldığı tespit edildi. HDP'lilerin DHKP-C'lilerin yoğun olarak yaşadığı Sokullu Caddesi'ndeki ev ve işyerleriyle dernekleri hedef almasıyla olayların çığrından çıktığı kaydedildi. Polis şuana kadar 11 kişiyi gözaltına aldı.

'SORUMLULAR BULUNSUN'
Ölen İbrahim Öksüz'ün babası Arif Öksüz "Oğlumun kanını istiyorum. Sorumluları kimse, katili kimse bulunsun" ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karanlık el yine can aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN