"39 istihbaratçının hiç birinden cep telefonu çıkmadı"

Nazif Karaman emniyet içindeki paralel operasyonla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Giriş Tarihi: 4.8.2014 23:36
A Haber'de Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programına konuk olarak gazeteciler Mahmut Övür, Hikmet Genç, Nazif Karaman ve Avrupa Parlamentosu eski Milletvekili Ozan Ceyhun katıldı. Programda Emniyet ve yargıdaki paralel yapılanma kapsamlı olarak masaya yatırıldı.

Emniyetteki paralel yapıya yönelik yapılan operasyonu değerlendiren adliye muhabiri Nazif Karaman çarpıcı bir bilgi vererek; 'Operasyon yapılan istihbaratçı polislerin hiç birinde cep telefonu çıkmadı. Onlar da hazırlık yapmış önceden bilgi gitmiş' dedi.

İşte Nazif Karaman'ın operasyona dair yaptığı açıklamalar...

OPERASYON DELİLLER KARARTILMASIN DİYE ÖNE ALINDI

Operasyon Temmuz'un 22'si gecesi bir buçukta yapıldı. Normalde planlanan tarih 24'ü sabahı yapılmasıydı. Fakat Fuat Avni isimli kullanıcı operasyonu önceden olacağı yönünde tweet attı. Bu operasyon deşifre edilince savcılık düğmeye bastı, operasyon başladı. Delil karartılmaması için harekete geçilerek operasyon öne çekildi. Sahur vakti operasyonu tamamen yalandır. Bu söylemle ajitasyon yapıldı, istismar edildi. Tamamen sahur vakti yapılmış değil. Sabah saatlerinde, öğle saatlerinde yapılan operasyonlar oldu.Operasyonda önemli olan delildir. Geç gidilmiş olsa delil karartılacaktı.

İSTİHBARATÇILARIN HİÇ BİRİNDEN CEP TELEFONU BİLE ÇIKMADI

İstihbaratçılardan bir tanesinde bile cep telefonu bulunamamış. Fotoğraf makineleri felan yok içleri boşaltılmış, Onlarda operasyon öncesi hazırlık yapmış. Fotoğraf makinesinin içindeki kartları bile almışlar. 39 istihbaratçı polisin hiç birinde cep telefonu çıkmadı, çok çarpıcı bir ayrıntı bu. Hiç bir dijital delili bulunamamış. Sözde Selam Örgütü'nün yapılan polisler emniyet davet edildi. Evlerine operasyon yapılmadı. Terörcüler emniyete çağrıldı.

ADLİYEDE FİRAR GİRİŞİMİ OLDU

Hiçbir operasyonda şüpheliler beşinci kattan eksi 3. kata elini sallaya sallaya inemez. Adliyeden firar girişimi oldu. Daha önce hiç görülmemiş manzaralar bunlar. İyi niyet suistimal edildi burada.

KAÇ İSMAİL MESELESİ MAHMUT TANAL'IN UYDURMASIDIR

Kaç İsmail meselesi Mahmut Tanal'ın senaryosu kesinlikle böle bir şey yok. Mahmut Tanal uydurdu. Kaç İsmail diye biri yoktur. O görüntülerde uzaklaşan kişi Terörle Mücadele'de çalışan polis memuru. Olay şöyle oluşuyor; 'Şüpheli avukatları İslam Çiçek'i tacizlerle bunalttılar. Birde Rıza Zarrab'ı bırakan hakim olduğu için İslam beyi bunaltmışlar. Daha sonra hakim bunu tutanaklar geçirip odasına geçmiş. O sırada güvenlik toplantısı yapılmış. Mahmut Tanal hakimin odasını basıyor. O Sırada bir kargaşa çıkıyor. Terörle Mücadele biriminde görevli bir polis memuru odadan çıkarak uzaklaşıyor.' CHP milletvekili Mahmut Tanal, sorgu savcısının odasında bulunan bir kişi için hakim İslam Çiçek'in 'Kaç İsmail' dediğini iddia etmişti.

HİKMET GENÇ: BU BİR CADI AVI DEĞİL YASAL MÜCADELE

Paralelin kamusal otoriteyi nasıl kullandığını nerelere kadar girdiğinin bir göstergesi. Burada bir adım atıldı. Bu operasyonu kıymetli buluyorum. Bundan sonra tek tek adımlar atılarak bunlar yakalanmalı. Bu bir cadı avı değil yasal mücadele.

OZAN CEYHUN:PARALEL YAPININ ARKASINDA ULUSAL BİR GÜÇ VAR

Bu kavga savaş İtalya'nın 30 yıl önce mafyaya karşı verdiği mücadeleye benziyor. Emin olun şuan Alman İstihbaratının elinde bir çok bilgi vardır. Paralel yapının arkasında onu kullanan ulusal bir güç var. Bunu yok etmek için ulusal düzeyde bir ittifak yapmamız lazım. Onların elindeki bilgilerle paralele karşı büyük operasyon yapılabilir. Bu örgüte dışarıdan akan mali bir destek var. Bunlarla mücadele için bizim yurt dışında müttefike ihtiyacımız var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"39 istihbaratçının hiç birinden cep telefonu çıkmadı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN