"Dinlemeler CIA ve Mossad’a servis edildi"

Giriş Tarihi: 4.8.2014
AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, paralel yapının Emniyet'teki telekulak ekibin vasıtasıyla elde ettiği dinleme bilgilerini Mossad ve CIA ile paylaştığını öne sürdü. Tayyar, Aydın Doğan'ın, kendisinin ve yakınlarının yasadışı bir şekilde dinlenmesinden şikayetçi olmaması hakkında da şok bir iddiada bulundu.

Tıpkı Ergenekon süreci gibi. Paralel yapı da operasyondan hemen sonra algı operasyonu yapıp soruşturmayı karalamaya çalıştı. Fakat Ergenekon sürecindeki hatalar Paralel dava sürecinde yaşanmadı. Çok daha başarılı ve dikkatli şekilde hukuk kuralları işletildi. Fakat Türkiye çok ciddi bir darbe sürecinden geçti. Hatta bu darbe klasik askeri darbelerden daha beter ve tehlikeli olacaktı eğer başarı olsalardı. Sivi görünümlü kişilerin vesayeti altında tam bir polis devletine dönüştürülecekti ülke. Zaten milyonlarca insan dinlendi, kayıtlar tutuldu, fişlemeler yapıldı. Darbe gerçekleşmiş olsaydı Gestapo polisi edasıyla ülke yönetilecekti.

Paralel çeteye en sert eleştirileri yapan AK Parti Gaziantep milletvekili, Gazeteci-Yazar Şamil Tayyar ile konuştuk. Tayyar elde edilen bütün gizli bilgilerin CIA ve Mossad ile paylaşıldığını söylüyor.


30 Mart seçimleri öncesinde çok tartışıldı ilk olarak 22 Temmuz'da paralel yapıya operasyon yapıldı. Bunun sonucunda tutuklamalar oldu. Toplumdan nasıl tepki aldınız?

Türkiye tarihinde Ergenekon ve Balyoz süreçlerini yaşadı. Sabahın erken saatlerinde, gece yarısı elleri kelepçeli çok sayıda soruşturma süreçleri yaşandı ve o süreçte en çok öne çıkan isimlerde yine bugün yargı önüne çıkarılan ve cemaat mensubu olduğu iddia edilen emniyet görevlileriydi. Geçmişle mukayese ettiğimizde daha özenli bir soruşturmanın yürütüldüğünü düşünüyorum. Bundan dolayı da 17 Aralık'tan bugüne kadar da işin gecikmesinin bir sebebi de budur diye düşünüyorum.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Dinlemeler CIA ve Mossad’a servis edildi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN