Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Türkiye'nin parasıyla Avrupa'da kara propaganda yapıyorlar"

Eski Avrupa Parlamentosu milletvekili Ozan Ceyhun: "Paralel yapı, Türkiye'nin finanse ettiği televizyon kanalında Türkiye aleyhinde kara propaganda yapıyor. Avrupa ülkelerinde Türkiye'ye karşı ihanet faaliyetleri yürütüyorlar."

Giriş Tarihi: 4.8.2014
"Türk kökenli Alman siyasetçi" denildiğinde hatırlanan isimleri başında Ozan Ceyhun gelir. 12 Eylül 1980 darbesinden sonra Almanya'ya yerleşen Ozan Ceyhun, yazar Demirtaş Ceyhun'un oğlu. Alman Sosyal Demokrat Parti'den (SDP) Avrupa Parlamentosu'nda milletvekili seçilen Ceyhun, halen Brüksel'de partisi adına çalışmalar yapıyor. Sadece Avrupa'daki Türkler için çalışmayı yeterli görmüyor. Türkiye'nin Avrupa'daki imaj ve tanıtım sorunu için faaliyet göstermeyi, Türkiye'nin AB macerasına katkıda bulunmayı bir görev olarak görüyor.

17 Aralık yargı-polis darbesi ile Türkiye'nin en önemli meselesi haline gelen paralel yapının Avrupa'da da Türkiye'ye ihanet ettiğinin altını çizen Ozan Ceyhun, Türkiye'nin finanse ettiği Avrupa merkezli bir televizyon kanalının paralel yapı tarafından Türkiye aleyhinde bir kara propaganda aracı olarak kullanıldığını söylüyor.

Avrupa Parlamentosu eski milletvekili Ozan Ceyhun ile paralel yapının Avrupa'daki Türkiye aleyhtarı faaliyetlerini konuştuk.YILLARCA AVRUPA'DAKİ TÜRKLERİ KANDIRDILAR

Ozan bey, 17 Aralık operasyonu ve sonrasında yaşanan gelişmeler Avrupa'da nasıl yankı buldu?

Objektif politikalar üreten siyasetçiler ve gazeteciler Türkiye'de yaşanan siyasete müdahale girişimini yakından takip ediyor ve doğru analiz ediyor. 17 Aralık'ın demokrasiye bir darbe girişimi olduğunu, çözüm sürecine sabote girişimi olduğunu, halkın seçtiği Başbakan'ın devrilmesi girişimi olduğunu anlayabiliyor. Ama her gelişmeyi Türkiye'nin aleyhine kullananlar ve Türkiye'den gelen her habere yüzeysel şekilde inanlar, paralel yapının medyasının ve lobi faaliyetlerinin etkilediği insanlar ülkemizdeki gelişmeleri yanlış algılayabiliyor.

ARKADAŞINA GÖNDER
"Türkiye'nin parasıyla Avrupa'da kara propaganda yapıyorlar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN