Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Ey Doğan Grubu, şunu bilesin ki..."

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları neticesinde Muğla'da vatandaşlara seslendi.

Giriş Tarihi: 6.8.2014 19:02 Güncelleme Tarihi: 6.8.2014 20:34
Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimi çalışmaları neticesinde Muğla'da vatandaşlara seslendi. İşte Başbakan'ın açıklamalarından satır başları:

-CHP ve MHP'nin adayının arkasında Pensilvanya var. Malum medya var. Uluslararası güçler var. Almanya'daki bir dergi bizi eleştiriyor. Bu adayı da övüyor. Bir Alman dergisi durup dururken bir adayı övmez ve Türkiye'yi karıştırmak. Dertleri Cuhmura başkan seçmek değil. Bunların istedikleri istikamette gidecek bir aday lazım. Biliyorlar ki Tayyip Erdoğan bunların gösterdiği istikamette yürümez.

-Bunlar bizden önce hükümet kurar hükümet yıkarlardı.

-Doğan Grubunun Radikal Gazetesinde manşette, 'İsrail saldırı altında' diyor. 2 bine yakın Gazzeli, Filistinli öldürülüyor, bunu, 10 bin yaralıyı manşete almıyor. Utanmadan, sıkılmadan 'İsrail saldırı altında' diyor. Kardeşlerim bu Doğan Grubunun nereye hizmet ettiğini öğrenin. Tabii ki Doğan Grubu Tayyip Erdoğan ile iyi geçinemez. Tayyip Erdoğan da bunları açık açık ifşa eder. Çünkü milletim bunları iyi tanısın, ona göre bunlara tavrını koysun. İstiyorlar ki cumhurbaşkanı eski Türkiye'yi muhafaza etsin. Ey Doğan Grubu, şunu bilesin ki; Erdoğan sizin idare edeceğiniz bir siyasetçi değildir. Bu başlığı atana, bilesiniz ki hiç bir zaman bizden saygı olmaz.

-Tezgaha öyle birini sürdüler ki çürük. Her söylediği fiyasko. Ey Ekmel kendine gel kendine bu İstiklal Marşı. Bunu nasıl karıştırırsın. Dün de çıkmış ne diyor? Halk şiirle uğraşmak istemiyor. Ciddi şeylerle uğraşmak istiyor.

-Ey Ekmel biz 12 yılda bunu ispat ettik. Senin sırtında küfe yok. Biz bu toprakları ihya ettik.

- Ekmel kalkmış bize üslup dersi veriyor. Sen efendilerine bak. Gören de zannediyor ki, efendi. Sayın Ekmel Pensilvanya'da sizin bir hocanız var. İtikaftan yeni çıkmış yine beddua ediyor. Ekmel sana da methiye düzüyor.

-Bir hocanın ağzına bu laflar yakışıyor mu? Allah ıslah etsin. Akıl fikir versin. MHP, CHP ve Pensilvanya 30 Mart'ta kaybedecekler. Koltuklarını da kaybedecek. Bahçeli 8 seçim kaybetti. CHP genel müdürü 4. seçimini kaybedecek. Pensilvanya'ya tutundular olmadı.

-Ekmel ne diyor? Eşit şartlarda yarışmıyoruz diyorlar. 11 parti bir araya geldiniz. Siz 11 parti biz tek parti. 40 çürük yumurta bir sağlam yumurta etmez.

-CHP MHP devlet yardımı alıyor. Gazete ve televizyonlarınız var. Tilki uzanamadığı üzüme koruk der. Bahçeli sen siyaseti öğren. Sen çırak bile olamayacaksın bu gidişle.

-Obama ABD'de seçime giriyor. Başkanlığı bırakıyor mu? Şansölye görevini bırakıyor mu? Biz 16 aylık partiyken iktidar olduk. Devletten yardım mı aldık? Millet bizi iktidara taşıdı. Biz bu millete aşığız. Başbakan çok sert diyorlar. Başbakan yumuşak başlı ama uysal koyun değil.
Edebiyatçıyım diyor. Senin peşinden gitse o olacak. Kılavuzu karga olanın ...

-Kılıçdaroğlu Türkiye'yi şikayet ediyordu. Gazeteciler tutuklanıyor diyordu. İsrail Türkiye'den daha iyiydi gibi açıklamalar yapıyordu. İsrail 10 gazeteci öldürdü hadi sesin çıksın. Ne CHP ne Pensilvanya İsrail'i eleştirdi mi? Hayır.

-Kılıçdaroğlu Pazar günü yine ne olduğunu göreceksin.

-Bahçeli böyle konuştukça oradaki kardeşlerimizin durumu daha da zorlaşıyor. Ama Bahçeli bunu anlayamaz.

-Ey CHP, MHP Adana'daki Tır'ları durduruan Paralel Yapı'ya neden bir şey demediniz? Bu Tır'lar Türkmen kardeşlerimize gidiyordu. Şantajla bunları esir almışlar. Biz CHP'yi de MHP'yi de şantajlardan biz kurtaracağız.

-İnlerine girilecek dedik mi? Evet girmeye devam edeceğiz. Bu can bu tende oldukça Paralel Yapı'yla mücadele devam edecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Ey Doğan Grubu, şunu bilesin ki..."
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN