Erdoğan: Haddini bil haddini

Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimleri kapsamında bulunduğu Malatya'da gazeteci Amberin Zaman'a tepki gösterdi.

Giriş Tarihi: 7.8.2014 18:30 Güncelleme Tarihi: 7.8.2014 18:52
Cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Malatya'ya gelen Erdoğan, Yeni Belediye Meydanı'nda Malatyalılarla buluştu. Malatyalılar, Cumhurbaşkanı Adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı büyük bir coşkuyla karşıladı.

Miting öncesi, Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı reklam filmi sık sık sinevizyondan gösterildi. Öte yandan binlerce vatandaş, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Murat Göğebakan'ın, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için yazdığı 'Uzun Adam' şarkısını hep bir ağızdan söylediler.

Meydanı hıncahınç dolduran vatandaşlar, Erdoğan'a büyük sevgi gösterisinde bulundu.

ERDOĞAN'IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI ŞÖYLE:

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Çanakkale şehitleri, vah vah... Mehmet Akif merhum babasının arkadaşıymış. Olabilir ama sen Akif'in o muhteşem eseri İstiklal Marşı'nı eğer bilmiyorsan ne babanın suçu var ne Akif'in suçu var. Suç sende. Profesörmüş, profesör olsan ne yazar" dedi.

"ÇARKÇI KEMAL'İN YANINDA YETİŞEN O DA ÇARKÇI EKMEL OLUR"

Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Erdoğan, "8 yıl İslam Konferası'nın başına gönderdik, ne büyük yanlış yapmışız. Ne yaptın orada? Suudi Arabistan gibi ülkeler zor kurtuldular. Bize ricada bulundular, cumhurbaşkanımıza ricada bulundular, bana ricada bulundular, Dışişleri Bakanıma ricada bulundular. Çıksın bunu da inkar etsin. Doğru eder, eder. Çünkü 'çarkçı Kemal'in yanında yetişen o da çarkçı Ekmel olur." diye konuştu.

"HADDİNİ BİL HADDİNİ"

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon porgamında, "Halkın ahlak reformuna ihtiyacı var" dediğini belirterek, "Oradan da gazeteci kılıklı bir militan çıkmış, edepsiz bir kadın, 'Müslüman ülkede bunu beklemek zor değil mi' diyor. Haddini bil haddini. Eline vermişler bir kalem, gazete köşesinde yazıyorsun. Çıkarıyorlar seni işte böyle malum Doğan grubunun televizyonuna, oradan da saygısızca yüzde 99'u Müslüman olan bu halka hakaret ediyorsun. Karşılıklı oturmuşlar, hem seçmene hakaret ediyorlar hem Müslümanlara hakaret ediyorlar. Siz bu kafayla devam edin. Bidon kafalı dediniz, göbeğini kaşıyan adam dediniz, sorgulamayan kitle diyorsunuz şimdi. 'Müslaman' diyerek aşağılamaya devam edin. Bu millet sizi bunun için hiçbir zaman iktidara getirmeyecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Haddini bil haddini
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN