Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazze'ye ilaç oldular

İHH öncülüğünde başlatılan kampanyaya destek için birçok televizyon ile radyo, dün akşam ortak canlı yayın yaptı. 1 saat içinde SMS ve telefonla 12 milyon TL toplandı

Giriş Tarihi: 7.8.2014
İHH İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde başlatılan "Gazze'ye seyirci kalmayın" yardım kampanyasına destek için birçok televizyon ve radyo, dün akşam ortak canlı yayın gerçekleştirdi. Saat 22.00'den itibaren başlayan TVNET, 360, Kanal 24, Kanal A, Ülke TV, Beyaz TV, TGRT Haber'in de bulunduğu birçok televizyon ve radyodaki canlı yayının sunuculuğunu Ümit Sönmez yaptı. İstanbul ve Ankara'daki canlı yayın stüdyolarına sendikacılar, siyasetçiler, Gazze'deki gazeteciler, iş adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, akademisyenler ve Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından öldürülen Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan katılarak bağışçıların telefonlarını yanıtladı. Stüdyoya kurulan ekranda da İsrail saldırılarında ölen ve yaralanan kişiler ile yıkılan binaların görüntüleri yansıtıldı. Yoğun ilgi nedeniyle telefonların kilitlenmesi üzerine bağışçıların İHH'nın çağrı merkezinin 0212 631 21 21 numarasına yönlendirildiği yayında, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve AA Arapça Haberler Koordinatörü Turan Kışlakçı da bağışçıların telefonlarına cevap verdi. Twitter'da açılan "Gazzeye SeyirciKalma" başlığıyla duyurulan kampanyaya cep telefonlarının kısa mesaj bölümüne "GAZZE" yazıp 3072'ye göndererek de 5 lira bağışta bulunuldu. Sadece telefon ve SMS yoluyla yapılan yardımların 1 saat içinde 12 milyon liraya ulaştığı bildirildi. Kampanya kapsamında 1000 çocuğa da yetim bursu verildi. Kampanyaya çağrı merkezi ve internet üzerinden de bağış yapma imkanı bulunuyor.

TÜRKİYE'DEN CANSUYU
Türkiye İsrail katliamına maruz kalan Gazzelilere, Irak ve Suriye'deki Türkmenlere yardım ulaştırmaya devam ediyor. Son olarak TOBB koordinasyonuyla Gazze'ye ve Irak'taki Türkmenlere gıda malzemesi yüklü 25 TIR yola çıktı. TIR'ların gönderilmesi için TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi önünde düzenlenen törende konuşan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Türkiye'nin insani yardımlar konusunda dünyada 3. sırada bulunduğunu söyledi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazze'ye ilaç oldular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN