Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan dargın baba-kızı barıştırdı

Giriş Tarihi: 8.8.2014 10:28 Güncelleme Tarihi: 8.8.2014 17:23
Başbakan dargın baba-kızı barıştırdı
Başbakan, Aydın'dan Muğla'ya geçerken dargın bir baba-kızın barışmasına vesile oldu. Bireysel sorunları bile kulak arkası etmeyen Erdoğan, Özcan Ailesi'nin yüzünü güldürdü.

Çankaya'yı 'halkın köşkü' yapmak için yola çıkan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, nefes alacak vakitlerini dahi milletin sorunları için harcamaktan geri durmuyor. Erdoğan, iki miting arasında birbirleriyle 3 yıldır konuşmayan baba-kızı barıştırdı. İşte Özcan Ailesi'nin mutlu sonla biten hikâyesi...

BABA DÜĞÜNE BİLE GİTMEDİ

Özbek asıllı Mahmut Tahiroğlu, Zeytinburnu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan Erkan Özcan ile kızı Fevziye'nin okul biter bitmez evlenmelerine karşı çıktı. Kızının Özbek geleneklerine göre evlenmesini isteyen baba, düğüne bile gitmedi. Fakat Fevziye'nin içi rahat değildi. Babasıyla barışmak istiyordu ama ne yaptıysa babasının kalbini yumuşatamadı. Özcan Ailesi'nin imdadına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu yetişti.

KONTÖR DOLANDIRICISI SANDI

Fevziye Özcan, Muğla'da bulunan Soylu'nun yanına giderek Başbakan'a yazdığı mektubu verdi. Barışmak için Erdoğan'ı son umut olarak gördüklerini söyleyen Fevziye, "15 gün sonra telefon çaldı. Kalbim yerinden çıkacaktı. Arayan Başbakan Erdoğan'dı. Babamın nerede oturduğunu sorup bilgilerini aldı" dedi. Erdoğan, Baba Mahmut Tahiroğlu'nu aradı. "Ben Başbakan Recep Tayyip Erdoğan" diyen sese "Dalga geçmeyin" diye yanıt veren baba, arkadaşlarının "Kontör dolandırıcısıdır" tepkisiyle telefonu Başbakan'ın yüzüne kapadı. Tahiroğlu'nu inandıramayan Erdoğan, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ı arayıp durumu anlattı.

YELKENLERİ SUYA İNDİRDİ

Tahiroğlu'nun evine giden Başkan Aydın, "Artık bu küskünlüğe bir son verin" dedi. Baba Tahiroğlu kızıyla barışmaya soğuk bakıyordu. Aydın, Tahiroğlu'nun torununun fotoğraflarını çıkarıp "Bak bu güzel çocuk senin torunun. Dedesini tanımak, elini öpmek istiyor" deyince Tahiroğlu da yelkenleri suya indirdi.

VE TELEFONDA ERDOĞAN

Başkan Aydın, Muğla'da yaşayan Erkan ve Fevziye'yi İstanbul'a çağırdı. Eşi Bedriye Aydın'la Tahiroğlu'nun evine gitti. Tahiroğlu ilk olarak torununu kucağına aldı. Ardından kızı ve damadına sarıldı. Gözyaşlarının sel olduğu bu buluşmaya AKŞAM tanıklık etti. Kısa bir konuşmanın ardından Başkan Aydın telefonla Başbakan'a haber verdi. Aydın, "Başbakanımız şu anda Muğla mitingine gidiyor. Belki müsait olmayabilir" dedi. Ancak karşıdaki ses, "Bir dakika başkanım" diyordu. 5 dakikalık bir bekleyişin ardından Erdoğan'ın sesi duyuldu.

DAMATTAN 3 ÇOCUK İSTEDİ

"Barışmanın gerçekleşmesi beni çok mutlu etti' diyen Erdoğan, Aydın'dan telefonu Tahiroğlu'na vermesini istedi. Baba "Başbakanım özür diliyorum. Sesinizi çıkaramadım. Sizin bir sözünüz yeter. Ben kızımı affettim" dedi. Başbakan bunun üzerine telefonu Fevziye'ye vermesini istedi. Fevziye'yi de tebrik eden Başbakan, bu kez telefona damat Erkan Özcan'ı istedi. Özcan'a "Resmî nikahınız var mı" diye soran Erdoğan, 'Evet' yanıtını alınca Özcan'dan üç çocuk sözü aldı.

Kaynak: Akşam
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan dargın baba-kızı barıştırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN